Berries

Sieviešu koris "Daugaviete"

 

Normalized_logodaugaviete

Sieviešu koris „Daugaviete” dibināts 1975.gada 7.oktobrī.
Koris piedalās visos Dziesmu svētkos no 1977.gada.

Normalized_daugaviete_1977.gads._dau

Pirmā diriģente Ārija Grigule, kura vada kori 9 gadus.

No 1976.gada kopā ar viņu strādā kormeistare Rita Platpere.

Normalized_d

No Annas Šmites Dziesmu svētku stāsta.
Toreiz es, Ērģemes meitene jau dzīvoju Ķekavā , strādāju par brigadieri pie dējējvistām Ķekavas putnu fabrikā un pa vaļas brīžiem dziedāju Ķekavas sieviešu korī „Daugaviete”, ko tajā laikā vadīja Ārija Grigule, bet mūsu balstiņas smalki prata nostādīt visu mīlētā Veltiņa Medne ( Arņa Medņa mamma) un jauniņā, talantīgā un allaž dzīvespriecīgā Rita Platpere. Atceros, mēs, kora meitenes, tajā dziesmu svētku gadā bijām spara pilnas tikt uz lielajiem dziedāšanas svētkiem Rīgā, tad nu ar pilnu krūti darījām, ko spējām – izgājām cauri visām skatēm, pusfināliem un fināliem un ceļazīmi uz Rīgu izcīnījām! Šim notikumam par godu koristēm pēc visiem etnogrāfiskajiem paraugiem tika šūdināti jauni Zemgales novada tautas tērpi – skaisti, grezni, ļoti latviski.

Dziesmusvētku galvenās dienas rīts dzidrs, skanīgs un sulains./ 1980.gads/ Kārtojamies gājienam, mums mugurā jaunie, skaistie tērpi, noskaņojums visiem pacilājošs. Jūsmīgo rīdzinieku pavadīti ejam cauri visai Rīgai. Neaizmirstama tikšanās pie Drāmas teātra, kur mūs sveicina Kārlis Sebris, un nez’ kāpēc pēkšņi nāk prātā , ka tas Kārlis Ulmanis, kas, pat neko nepasakot līdz galam, emocionāli pasaka tik daudz...

Uz lielās estrādes kāpj kopkoris, to nomaina vīru koris, sievu kori, atkal jauktais koris...To brīžu sajūtas atceroties, pat tagad skudriņas notekalē pa muguru un kaklā kāpj kamols – pat ja tikai vienu reizi mūžā liktenis tev ir dāvājis iespēju kāpt uz Mežaparka lielās estrādes un ar savu vienu balsi kuplināt kopkora skanējumu, vari uzskatīt, ka esi izredzētais.

Normalized_img  Normalized_img1

Normalized_54810016  Normalized_54700023

Normalized_dziesmusvetki-1

 

 

 

 No Ingeras Bērziņas atmiņām:

 

Normalized_img_0001

Vissiltākās atmiņas ir par 1980.gada dziesmu svētku noslēgumu. Mūs sagaida M.Skuja, O.Bluķis, I.Teivāns un kultūras nama saimnieki. Tas ir plkst.3 no rīta.  Laureāti ir arī  "Zīles" dejotāji un vīru koris "Ķekava". Priecājos par A. Platpera  uzsaukumu: "Ķekava kļūs par dziedāšanas lielpilsētu". Tas arī pēc 30 gadiem ir piepildījies!

Dziedāšanas prieku pārmanto paaudzēs. Tā arī sagadījās, ka 1990.gada svētkos piedalījās visa mana ģimenīte. Abas ar meitu Zani pinām vainadziņus, tos peldinājām Ķīšezerā, "brūtgāni" pielipa pie villainītes, kad  bijām māsas Bērziņas. Es tā vecākā. Dēls Raimonds mūsu pasākumos nepiedalījās. Pirms koru kariem, dziesmas bija jāatdzied pie Arvīda P., Zane apgalvoja, ka tas ir tāpat, kā iet pie zobārsta /padomju/. Tikai dziesmu svētkos ir izveidojušās taciņas uz gultām. Atbraucam plkst.2,bet no rīta jābrauc jau plkst.6, lai kādā Rīgas skolā ēstu sardeli, kartupeļu biezputru, kāpostus un kompotu. Nedēļas laikā jau pierod pie agrās ēšanas.

Agrāk Mežaparkā bija tikai viena WC. Lietus līst, vajag....skaisti pļaviņā satupstamies, bet ak- visapkārt zemessargi. Tas bija pirmais gads, kad sāka dziedāt zemessargu koris.

Protams, mūsu tautu brunču svārkos bija iešūtas garās kabatas, visādiem gadījumiem. Fredis gan dzied- brauc uz Dziesmu svētkiem autobuss, līksmo vīri, sievas, līdzi alus, sieri, paņemts līdzi Jāņonkuls. Tu man virsū negāzies! Klusē basi, brīnās alti, nevar koris padziedāt- tik traki mums negāja!

Normalized_img_0002 Normalized_r_ts_p_c_dziesmu_sv_tkiem

No 1999.gada kora mākslinieciskā vadītāja ir Rita Platpere.

Normalized_dsc05221 Normalized_dsc05393
Normalized_dsc05240 Normalized_img_1820
Normalized_img_0001 Normalized_img_0002
2008.gada noslēguma koncerta sadziedāšanās. 2008.gada 12.aprīlī- pirms skates

Īpašā pošanās!

Normalized_pineejas_img_5018 Normalized_img_2308
Normalized_kopbilde_img_5051 Normalized_ingriida_img_5006

Karstie mēģinājumi lielajā Dziesmu svētku estrādē!

Normalized_img_1761 Normalized_img_1752
Normalized_img_0001 Normalized_img_0002

No svaiga gaisa, mīlestības un dziedāšanas vien
nepārtiksi, ir arī jāpaēd un jāatpūšas!

...un arī jāpaguļ, un atkal "uz dēļiem", un pilnu sparu iekšā dziesmā!