Berries

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Baložu bibliotēkā

14.11.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_20191112_105112

            Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek  lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

            Ziemeļvalstu literatūras nedēļa ir projekts, kura galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

             Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļa notiek no 11. - 17.novembrim, gaidot Latvijas jau simtu pirmo dzimšanas dienu. 

Katru gadu tiek izraudzīta kāda tēma. Šogad tā ir „SVĒTKI ZIEMEĻVALSTĪS”.

              Baložu pilsētas bibliotēkā notika aktīva  Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem.  Kopā ar 2.a un 2.d klasi lasījām Astridas Lindgrēnas „Grāmata par Pepiju Garzeķi” stāstu par meiteni ar vasarraibumiem un burkānu krāsas matiem. Tika svinēta Pepijas Garzeķes DZIMŠANAS DIENA! Bērni aizrautīgi klausījās, kā Pepija lasa fragmentus par sevi. Atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un mēģināja noskaidrot īsto Pepijas vārdu. Kopā mācījās dāņu, zviedru, somu, norvēģu un islandiešu valodā pateikt  - Daudz laimes dzimšanas dienā!

          Pepija priecājās par saviem ciemiņiem  un viņu pārsteigumiem! Daudz laimes dzimšanās dienā, Pepilota Viktualija Rullgardine Krisminta Garzeķe!

Foto no pasākuma šeit.

Agrita Nagle

Baložu pilsētas bibliotēkas

Bērnu apkalpošanas nodaļas

vecākā bibliotekāre

Komentāri