Berries

Ziemeļblāzma un klavieres

18.05.2015 | Dina Mateusa
First_page_piano---steinway-and-sons-757339-m

Ar smaidu rakstu šīs rindas, jo tik “citādāks” bija mūsu 11. maija Zīles vakars. Šoreiz dejojam koncertā, kuram nav afišas, proti, mūsu uzdevums ir parādīt skaistākos latviešu tautastērpus un dažas skaistas un interesantas dejas Latvijas prezidentūras ES ietvaros rīkotam pasākumam visu dalībvalstu veselības nozares pārstāvjiem.

Un tā pirmdienas pēcpusdienā metam pie malas iesāktos darbus un traucamies uz patiešām ļoti skaisto un grezno Ziemeļblāzmas kultūras pili, jo jāpaspēj vēl izmēģināt, pirms ierodas augstie viesi un citi mākslinieki.

Taču, uzkāpjot uz skatuves, liels ir mūsu pārsteigums – milzīgs flīģelis skatuves priekšā, kuru mēs gribētu pastumt malā, bet kuru mūziķi atsakās kustināt, jo tas izskaņosies. Arī organizatori ir izmisumā, jo nezina, kā izdarīt, lai vilks būtu paēdis, bet kaza dzīva... Bet tikmēr mēģinājums aizrit aiz klavierēm…

Pēc mēģinājuma, karstu diskusiju pavadīti, lielākā daļa dodamies ēst kūkas uz tuvējo kafejnīcu, bet otra daļa kāpj tornī, lai uz pasauli jau atkal palūkotos no augšas. Un redz, labs nāk ar gaidīšanu, jo saņemam ziņu, ka duelī ar profesionāliem operas mūziķiem uzvar Zīle – klavieres drīkst pārbīdīt!

Tālāk jau viss kā pa diedziņu, Zīle dejo, ārzemju viesi smaida, aplaudē, filmē, runā vai lasa ēdienkartI. Publika  ir sajūsmā par krāšņajiem tērpiem, un mēs jau atkal jūtamies lepni par to, kas esam. Punktu uz “i” mūsu priekšnesumam uzliek Dīvs, uzaicinot augstos viesus pamēģināt kopā ar Zīli uzdejot mūsu pašu tradicionālās “Pankūciņas”. Ovācijas skaļas un iedvesmojošas, Zīle plati smaida, atkārtots “paklons” un prieks, ka citiem prieks.

Jā,un klavieres -cerams, ka ar tām viss kārtībā! Vai pareizi skan gan nedzirdējām, jo baudījām organizatoru sarūpēto gardum gardo PALDIES kliņģeri.

TDA Zīle vārdā - Līga

Foto pie raksta: interneta dzīles

Komentāri