Berries

VPDK "BALOŽI" 10 gadu jubilejas koncerts "Viens no simta"

09.11.2017 | Ilze Reinholce
First_page_img_1763

“Es redzu - stāv vīri pelēkos vadmalas svārkos, ir 2017.gads, dimd Baloži un 10-tie Baložu jubilejas svētki ir izdejoti!”- ar šādiem vārdiem, atskanot pirmajiem dziesmas “Manai Dzimtenei” akordiem, vadītājs nobeidza vidējās paaudzes deju kolektīva “Baloži” 10.jubilejas koncertu “Viens no simta”.

Svinam dzīvi kopā - tā par sevi saka VPTDK “Baloži” dalībnieki, kuri šī gada 21.oktobrī svinēja desmit skaistus deju soļu gadus.

“Viens no simta”  - tā tika nosaukts “Baložu” jubilejas koncerts, jo neskatoties uz to, ka dalībnieki, kas “Baložos” dejo kopš deju kolektīva izveidošanas dienas ir tikai seši un koncertmeistare Ināra Laure, kopā visu pastāvēšanas laiku deju soļus kolektīvā ir izmēģinājuši pavisam simts Balodīši.

Koncertā ikvienam klātesošajam bija iespēja ielūkoties kolektīva rašanās vēsturē, dažādās “Baložu” dzīves darbībās un aktivitātēs, tādējādi uzzinot un saprotot, ko tad īsti Baložiem nozīmē  - svinēt dzīvi kopā! Pasākuma vadītājs – aktieris Andris Bulis arī nebija nejauša izvēle, bet gan draudzīgs atbalsts Baložu kolektīvam, jo kā pasākuma gaitā noskaidrojās, tad seriāla “Viņas melo labāk” kādā no epizodēm ir iefilmējušies gandrīz puse no kolektīva dalībniekiem, par masu skatiem nemaz nerunājot.

Koncerta pirmajā daļā uzstājās paši jubilāri izdejojot astoņas krāšņas dejas, kuras visa koncerta garumā skanīgi papildināja burvīgās kokļu skaņas Baložu kultūras nama koklētāju ansambļa “Sakta” izpildījumā. Par to Baložu dejotāji saka lielu paldies koklētājām un ansambļa vadītājai Inesei Kraucei.

Otrajā daļā savus deju priekšnesumus sniedza draugu kolektīvi no Rīgas – VPDK “Bānītis” un VPDK “Sidrabi”, kā arī draugi no Valdemārpils – VPDK “Krišjānis”. Bez dejotājiem sveicēju vidū bija arī pašmāju draugi – jauniešu vokālais ansamblis “Vivo”, vadītāja Ieva Janiševa.

Koncerta izskaņā Baloži izdejo lepno “Es mācēju danci vest” un kopā ar viesiem izdzied savu mīļāko dziesmu “Manai Dzimtenei”. Koncerts ir skanējis, bet kopābūšanas prieks vēl ilgi sildīs dejotāju sirdis.

Tāpēc VPTDK “Baloži” kopā ar vadītāju Mārtiņu Ezeriņu, repetitori Ilonu Bogdanovu un koncertmeistari Ināru Lauri saka lielu paldies ikvienam, kas svētku dienā bija kopā ar mums! Īpaši pirmajai vadītājai – Regīnai Grebežniecei un bijušajai vadītājai Andai Kirilovai!           Lai ražīga, skaista un koncertiem bagāta arī nākamā desmitgade!

 

Elita Širsone

 http://parkulturu.lv/galerijas/2864/foto

Komentāri