Berries

Teņa diena- skats uz pavasari....

10.01.2012 | Daiga Dinsberga
First_page_1273836214_baziliks

    Negaidīti strauji ir pietuvojies ziemas vidus. Par to liecina 17. janvāris - Teņa diena. Tenis latviešiem ir cūku patrons, tādēļ arī šajā dienā raksturīgas lielas rūpes par cūkām. Uzskata, ka šajā dienā jau var sākt skatīties uz pavasara pusi.

Lai veiksmīgi un veseli mēs sagaidītu pavasari, mums jāveic ceļojums garšaugu pasaulē un jācenšas tos pielietot pēc iespējas vairāk. Ēdienu bagātinot ar garšvielām, vajadzēs mazāk sāls, kurš pārmēru lietots, neko labu nesola. Prasmīgi lietotas, garšvielas var uzlabot aknu un nieru darbību, regulēt asinsspiedienu, dezinficēt un piedevām vēl uzraut septītajās debesīs - harmonijas, laimes un miera ostā.  Ar garšvielu var radīt svētku noskaņu, bet var arī pilnībā sabojāt izcilus ēdienus. Ar aromāta starpniecību iespējams notvert auga dziedinošo dabu, lai dziedētu miesu un dvēseli, it visā ienesot līdzsvaru. Garšvielas spēj daudz vairāk, nekā tikai piešķirt maltītei garšu. Ziemai piemērotākās garšvielas ir pipari, ingvers, krustnagliņas, ķiploks. Toties, domājot par pavasari, vairāk derēs karijs, koriandrs, majorāns, paprika, kardamons.

Lai pavasari mēs sagaidītu mundri un pie labas veselības, aicinām visus apmeklēt Katlakalna bibliotēku un iepazīties ar Lauku Avīzes tematisko žurnāliņu - ,,Garšvielas galdā", kuru izlasot vien, jau sajutīsiet dzīvespriecīgu mundrumu, Agnēta Ulēniusa ,,Garšaugu dārzā", kā arī  ,,Garšvielas un garšaugi" u.c.

Arī pavasaris vairs nav aiz kalniem un jāsāk domāt par garšaugiem savā sakņu dārziņā...

Sagatavoja Daiga Dinsberga

Komentāri