Berries

Starptautiskais „ Velobrauciens par bibliotēkām 2012”

03.08.2012 | Ieva Eglīte
First_page_cyc4lib

No 28. jūlija līdz 8. augustam cauri Baltijas valstīm brauc „Cycling for Libraries 2012” dalībnieki. Velotūre par bibliotēkām ir politiski un ekonomiski neatkarīga starptautiska nekonference bibliotekāriem un bibliotēku atbalstītājiem. Šis ir jau otrais bibliotekāru - velosipēdistu ceļojums. Vairāk nekā 1000 kilometrus garajā 2012. gada velobraucienā, kas dalībniekus aizvedīs no Viļņas caur Rīgu līdz Tallinai, piedalās 120 bibliotekāri un viņu atbalstītāji no 24 pasaules valstīm.

„Velobrauciens par bibliotēkām” vieno tautas visos kontinentos, atbalsta internacionālas sabiedrības vērtības, stiprina bibliotēku speciālistu fizisko un garīgo labklājību, kā arī viesiem atklāj Baltijas valstu bibliotēkas. „Velobrauciens par bibliotēkām”  atbalsta  zaļo domāšanu un ekoloģisko dzīvesveidu.

Kā krāsains akcents, braucienu pavada Igaunijas bibliobuss, kam dots vārds "Katarina Jee". Pieturvietās notiek rakstnieku lasījumi, tikšanās ar pilsētu un pagastu iedzīvotājiem. Arī Rīgā bija iespēja apskatīt šo interesanto autobusu Rātslaukumā.

Brauciena starpposmos visā Latvijā braucējiem pievienojas bibliotēku atbalstītāji. Baložu pilsētas bibliotēku pārstāvēja Ieva Eglīte, kura piedalījās Rīgas apskates dienā, 30. jūlijā. Braucēji apbrauca goda apli ap Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku kopā ar Latvijas kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, Rātslaukumā tikās ar Rīgas domes amatpersonām, apmeklēja Rīgas bibliotēkas (Rīgas Centrālās bibliotēkas filiāli „Vidzeme” un Biznesa augstskolas „Turība” bibliotēku), piedalījās seminārā par uzņēmējdarbību bibliotēkā, pārbraucienos bija iespēja dibināt jaunus kontaktus un gūt pieredzi ar bibliotēku darbu saistītos jautājumos no dažādu valstu kolēģiem.

„Velobrauciens par bibliotēkām”  ir laba iespēja popularizēt savu profesiju, savu bibliotēku, būt kopā ar ārzemju kolēģiem, piedalīties interesantos semināros un diskusijās par svarīgiem jautājumiem bibliotēku nozarē.

Vairāk informācijas šeit: http://www.cyclingforlibraries.org/

Paldies: Jolita Steponaitienė, Portālam Delfi un Ievai Eglītei par fotogrāfijām.

Pasākuma fotogalerija

Komentāri