Berries

Skolēni apgūst Latvijas Valsts vēsturi

05.10.2017 | Aija Grīnvalde
First_page_img_7386

Šodien Ķekavas novadpētniecības muzejā viesojās Pļavniekkalna sākumskolas 4. klašu audzēkņi, lai uzzinātu Latvijas Valsts simbola - sarakanbaltsarkanā karoga - vēsturi. Izstāde pie mums ir atceļojusi no Cēsīm. Skolēniem vajadzēja atrast atbildes uz vairākiem jautājumiem un tas nebija nemaz tik viegli. Izstāde ir ļoti bagāta ar informāciju, sākot ar Atskaņu hroniku un beidzot ar Trešo Atmodu.

Darba lapas izstādes veidotāji ir sagatavojuši katrai vecuma grupai. Aicinām apmeklēt izstādi "Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti" un uzzināt par latviešu sarkanbaltsarkano krāsu popularizēšanas gadījumiem gan 19. gs. beigās studentu aprindās, gan latviešu strēlnieku bataljonu veidošanās laikā Pirmajā pasaules karā, gan arī Latvijas Atbrīvošanas karā (1918 – 1920). Kā arī Latvijas valsts karoga atgūšanas procesu gan Trešās atmodas laikā, gan arī karoga pielietojumu pēc valstiskās neatkarības atgūšanas.

Ja tiek atrastas atbildes uz visiem dotajiem jautājumiem, papildus ir iespēja saņemt balvā vēl kādu atrakciju, bet to uzzinās tikai paši zinātkārākie!

Gaidām ciemos!

Komentāri