Berries

Režisors Mareks Bērnets viesosies Baložu KN ar jaunāko Roka triloģijas filmu "Septiņdesmitie.Spožums un posts". Savējie sapratīs otrā daļa

09.02.2018 | Ilze Reinholce
First_page_roka_trilogija_2.da_a

Jau  kopš sešdesmitajiem gadiem grupu koncerti un deju vakari ir jauniešu iecienīti. Publika tajos jūtas brīva un bieži atļaujas “padomju cilvēkam nepiedienīgu uzvedību”. Rokmūziķiem piemēro ierobežojumus un aizliegumus, repertuārs tiek kontrolēts un dziesmas cenzētas. Jaunie komunistiskās ideoloģijas nesēji, kas labi orientējas aiz “dzelzs priekškara” notiekošajā, ir daudz zinošāki un savā rīcībā rafinētāki, tādēļ “kaitīgās rietumu ietekmes” apkarošana tiek uztverta nopietnāk un izpildīta - pedantiskāk. Tiek aizliegts “Liepājas dzintars” un  Mikrofona dziesmu aptauja. Tomēr tas neaptur mūziķus, kas atrod veidus, kā apiet funkcionāru radītos šķēršļus. Pašiem neapzinoties, tiek radītas roka kompozīcijas, kas ar mūziku un dziesmu tekstiem ceļ latviešu pašapziņu un veicina nacionālās identitātes saglabāšanu. Filma parāda laikmetu, uz kura fona turpina attīstīties latviešu nacionālā rokmūzika. 

Filmas varoņi - Latvijas rokmūziķi, kas spītējot cenzūrai un aizliegumiem atļāvās publiski paust mūsu alkas pēc brīvības un neatkarības.

LV, 2017, filmas garums: 1 stunda 6 min.

 

Baložu pilsētas kultūras namā

Svētdien, 11.februārī plkst. 17.00

Ieeja: EUR 2,00

Komentāri