Berries

RĀMUPE aicina uz Ziemas saulgriežu svētkiem Rīgā!

15.12.2017 | Saule Gunta
First_page_bluka_vakars_2017

Bluķa vakars Vecrīgā šogad norisināsies ziemas Saulgriežos 21. decembrī.

Plkst. 18.00 Rātslaukumā sāksies bluķa vilkšana pa Vecrīgas ielām – Grēcinieku iela, Vaļņu iela, Kaļķu iela, Līvu laukums, Amatu iela, Doma laukums, Jauniela un Rātslaukums. Plkst. 19.00 svētki turpināsies Rātslaukumā ar bluķu dedzināšanu, folkloras kopu sveicieniem, dziesmām, dejām un rotaļām.

 Svētkos piedalīsies Rīgas un Latvijas novadu folkloras kopas. Kā ik gadu, svētkos piedalīsies arī Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE.

  Ziemas Saulgrieži ir tas īpašais laiks, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma – Saule. Tā kliedē tumsu un ar katru nākamo dienu ceļas Pasaules kalnā augšup. Svētkus, kurus mēs saucam par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas tautas visā pasaulē.

 Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads. Aicinām būt vienotiem šajā vakarā un kopīgi, gan domās, gan velkot bluķi, nest gaismu katra sirdī, mājā, novadā, valstī!

 Svētkus atbalsta Rīgas dome. Organizē Latvijas Folkloras biedrība.

Pirms tam, no plkst. 16.30 kopas dalībnieki kuplinās Ziemassvētkiem un maskošanās tradīcijai veltītas grāmatu izstādes atklāšanu LNB un citas ziemas saulgriežu svētīšanas norises Rīgā. 

 Plašāka informācija: www.folklorasbiedriba.lv

 

 

 

 

 

Komentāri