Berries

Puse sezonas jau nodejota

19.12.2013 | Vita Priede
First_page_pc070302

 

Puse sezonas ir nodejota un mēs, JDK Katlakalns, vēlamies padalīties, kā mums šajā laikā ir gājis. Esam snieguši 3 koncertus – valsts svētku koncertu Daugmalē, sadraudzības koncertu Iļģuciemā un koncertu tepat mūsmājās – Katlakalnā. Šoreiz pastāstīsim, kā mums gāja Iļģuciema un koncertā Katlakalnā.

            30. novembrī devāmies uz Iļģuciemu ciemos pie TDA „Latve” un viņu vadītājas Ilantas Jātnieces, lai izdejotu koncertu „Pie Daugavas”. Šeit bijām pirmo reizi, un ceram, ka arī ne pēdējo. Koncertā piedalījās arī DK „Pēda” – gan jaunieši, gan vidējie no Aizkraukles, JDK „Kodoliņš” no Jaunjelgavas, kā arī mūsu pašu kaimiņi SDK „Sidrabaine” no Ķekavas. Zīmīgi, ka visi kolektīvi, kas piedalījās koncertā, dejo pie Daugavas upes, tāpēc arī koncertam tāds nosaukums.

            Tā nu 30. novembra pēcpusdienā visi ieradāmies Iļģuciema kultūras centrā, lai varētu izmēģināt koncerta dejas uz skatuves. Kad bija izmēģināta pirmā deja, kā pārsteigums mums visiem, uz koncertu bija ieradusies arī mūsu repetitore Arta, kura mums vēl deva pēdējos norādījumus. Pēc mēģinājuma, protams, posāmies koncertam. Šoreiz uz koncertu bijām aizveduši un skatītājus priecējām ar 3 dejām – cēlo deju „Maģais dancis”, aktīvo meitu deju „Šaine” un mūsu pašu vadītāja Agra atraktīvo deju „Es bij` meita”, kura pašiem ļoti patīk. Koncerts izvērtās jauks un kā DK „Latve” vadītāja Ilanta teica – šajā koncertā visi kolektīvi dejoja to, kas pašiem patīk un nebija jāuztraucas par obligāto repertuāru, kā iepriekšējos gados. Pēc koncerta, protams, varēja izlustēties ballītē, kurā mūs ar saviem priekšnesumiem priecēja deju grupa „Mirāža”. Mūsu sastāvā Annai šis bija pirmais koncerts, un kā jau pieņemts, viņa arī tika pie zelta medaļas, par labi nodejotu koncertu.

            Arī šogad, 7. decembrī, Katlakalna Tautas namā notika eglītes iedegšanas pasākums, kurā mēs piedalījāmies kopā ar folkloras kopu „Rāmupe”. Šī gada eglītes iedegšanas pasākums izvērtās ļoti sniegots un balts, jo iepriekšējā vakarā zemi pārklāja bieza sniega sega. Pasākums bija arī savādāks, jo šoreiz bijām ģērbušies kā ķekatnieki. Tā kā pasākums notika ārā un dejojām pa sniegu, neiztikām arī bez kurioziem, jo dejot pa tikko uzsnigušu sniegu nav joka lieta. Kā jau Ziemassvētku gaidīšana laikam pienākas, skatītājus priecējām ar jestro deju „Nerajati ciema suņi”, kura dažai meitai bija dubults pārbaudījums – deju koncertā dejot pirmo reizi un vēl pa sniegu. Dejojām arī meitu deju „Šaine”, kura arī nav no lēnajām dejām, kas bija arī kā neliels pārbaudījums Madarai, kurai šis bija pirmais koncerts mūsu rindās. Kamēr dejojām, sniegs krita lielām pārslām, bet tas deva vēl vairāk pozitīvas emocijas un papildu pozitīvu noskaņojumu, jo kas gan būtu eglītes iedegšanas pasākums bez sniega?!

 

 

Laura, JDK „Katlakalns” dejotāja

 

Komentāri