Berries

Pulksteņa stāsti Baložu bibliotēkā

20.12.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc09267

Ārā tumšs laiks, bet bibliotēkas logi izstaro gaismu un aicina. Gaidot Ziemassvētkus, Baložu pilsētas bibliotēka rosināja lasītājus padomāt par tēmu – laiks un pulkstenis. Turpinot piedalīties UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” aktivitātēs, Baložu bibliotēkā skanēja “Pulksteņa stāsti”.

Bibliotēkas darbiniece Anna Lemeševska pastāstīja par slavenākajiem pulksteņiem – Astronomisko pulksteni Čehijas galvaspilsētā Prāgā un dārgāko Sotheby`s izsolē pārdoto kabatas pulksteni (par 24 miljoniem dolāriem)  - Henrija Greivza Supercomplication.

Arī  no ciemiņiem dzirdējām dažādus interesantus stāstus.

Mudīte atcerējās pārpratumu ar laika pagriešanu, kad ieradās skolā kā jaunā direktore 1 stundu ātrāk un brīnījās, ka neviena nav – vai tad visi – gan skolēni, gan skolotāji viņu boikotē?

Ludmila emocionāli attēloja savu lielo izmisumu, kavējot vilcienu un mistisku vilciena vadītāja “pretimnākšanu”, apturot vilcienu un dodot iespēju ielēkt tajā un nonākt laikus pie sava mazā bērniņa.

Daži teica, ka nekad nesteidzas, bet tomēr visur paspēj laikā.

Savukārt, Valda minēja, ka viņai nekad nepietiek laika – ne jaunībā, ne tagad – cienījamā vecumā. Anna pastāstīja, kā 1. un 2.klasē  tik ļoti gribējās ātrāk doties uz skolu, ka pa “kluso” pagrieza pulksteņa radītājus uz priekšu. Viņa nonāca kaimiņu meiteņu mājā tik agri, ka pat pieaugušie vēl tikko modās, kurināja krāsni, taisīja brokastis, meitenēm sapina bizes un tad visas kopā laicīgi ieradās skolā.

Monika atcerējās, ka viņiem kāzās sadāvināja 6 sienas pulksteņus, ka nemaz nebija kur likt. Par vienu koka pulksteni mēs varējām visi papriecāties. Dainuvīte bija sagatavojusi teicienus par laiku un katrs varēja piekrist vai apstrīdēt – vai šie teicieni ir aktuāli arī šodien.

Pasākuma izskaņā visi vienojāmies kopīgās dziesmās par laiku un  Ziemassvētkiem.

Pesimists teiktu: mans mūžs kļuvis par vienu dienu īsāks, bet mūsu viesi visi bija optimisti un secināja, ka šodien ir kļuvuši par vienu dienu bagātāki.

Lai jums bagāta katra Jaunā gada diena – ar labiem darbiem, radošām idejām, sirsnīgiem stāstiem!

 Foto no pasākuma skatīt šeit.

 

Anna Lemeševska,

Baložu pilsētas bibliotēkas

vecākā bibliotekāre

Komentāri