Berries

Pūķa diena Baložu bibliotēkā

17.01.2020 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc09324

16.janvārī pasaulē tiek atzīmēta Pūķa diena. Pūķis- maģisks, fantastisks radījums, kas mitoloģijā minēts jau kopš romiešu un ēģiptiešu laikiem. Pūķi vienmēr ir bijuši populāri, tie ir sastopami visu pasaules kultūru mitoloģijā. Pūķi mūs iedvesmo un vienlaikus biedē.  Pūķi padara mūsu dzīvi daudz interesantāku un nekad nebeidz pārsteigt cilvēkus.

Patīkamu pārsteigumu 16.janvārī piedzīvoja Baložu vidusskolas sākumskolas skolnieki ar skolotāju, kas bija ieradušies iepazīties ar Baložu bibliotēku - uz bibliotēku bija atlidojis pūķītis.

Bērni iepazinās ar kārtību, kā grāmatas tiek sakārtotas bibliotēkā un kā izsniegtas uz mājām. Ko drīkst un ko nedrīkst darīt bibliotēkā.

Skolnieki Bērnu literatūras nodaļā sagaidīja pūķīti un izrādīja ļoti lielu interesi par viņu.

Kopā izlasījām pasaku „Pūķu zeme”. Iepazināmies ar grāmatām, kur stāstīts par dažādiem pūķiem, labiem un ļauniem, lieliem un maziem.

Skolnieki aktīvi atbildēja uz āķīgajiem jautājumiem par pūķiem līdzīgiem dzīvniekiem dinozauriem. Un veica arī praktisku uzdevumu, ko bija sagatavojis pūķītis – uzzīmēt viņa portretu. Sanāca ļoti līdzīgi.

Liels paldies pūķītim – Laimai!

Foto no pasākuma šeit.

 

 

Agrita Nagle

Baložu pilsētas bibliotēkā

Bērnu apkalpošanas nodaļas

Vecākā bibliotekāre

Komentāri