Berries

Projekts "Grāmatu starts" šogad Baložu bibliotēkā ir noslēdzies

14.03.2016 | Zane Cīrule
First_page_dsc04108

Jau otro gadu Baložu bibliotēka var iepriecināt mazos trīsgadniekus, piedaloties projektā „Grāmatu starts”. Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības programma vismazākajiem - pirmā tikšanās ar bibliotēku. „Grāmatu starts” tiek uzsākts pateicoties ziedotāju atbalstam – cilvēkiem, kuriem rūp, lai Latvijā augtu zinātkāra, gudra un izglītota jaunā paaudze! Arī šogad projektā saņēmām 30 komplektus, 10 no tiem iegādāti par pašvaldības līdzekļiem. Liels prieks, ka ar pašvaldības atbalstu šogad tika apdāvināti arī Ķekavas bibliotēkas mazie trīsgadnieki.

Šogad „Grāmatu starts” tēlu - omulīgo Pūčulēnu bērni iepazina trīs nodarbībās martā.

Tāpat kā pagājušo gadu,  arī šogad 30 dāvanu komplektiņi ir izdalīti. Liels prieks redzēt mazos lasītājus, kas savas izlasītās grāmatiņas uz bibliotēku  nes paši jaunajās, Pūčulēna dāvinātajās mugursomiņās.   

Tā kā visus Baložu bērnus nebija iespēja uzaicināt uz tikšanos ar Pūčulēnu un uzdāvināt somiņas ar projekta simboliku,  aicinām aktīvi līdzdarboties, ziedojot www.gaisma.lv ar norādi projektam „Grāmatu starts” Baložu bibliotēkai, lai projektu varētu turpināt arī nākamgad.

Grāmatas ir neaizstājamas ikviena bērna attīstībā, bagātas valodas, personības un vērtību veidošanā. “Grāmatu starts” mazos lasītājus ar aizraujošo grāmatu pasauli iepazīstina jau mazotnē un lasīšanā iesaista visu ģimeni.

Atnākot uz nodarbību, mazie trīsgadnieki tika iepazīstināti ar bibliotēku, grāmatām, bērniem tika parādīts darbinieču veidotais klipiņš par Baložu bibliotēku, kurā pūcītes iet uz bibliotēku. Tālāk, dziedot un dejojot, devāmies uz bērnu nodaļu, kur bērni noklausījās bibliotekāres lasīto pasaku. Pūčulēns katram bērnam bija atstājis pārsteigumu-   mugursomiņu ar lasāmgrāmatiņu un mīļlietiņu - mazo Pūčulēnu, ko veidojusi māksliniece Indra Sproģe, kā arī noderīgu informatīvo bukletiņu vecākiem ar padomiem priekšā lasīšanā. Mazuļiem bija žēl šķirties no lielā jauniegūtā drauga Pūčulēna, taču prieks bija neviltots, somiņā ieraugot mazo Pūčulēnu.

Kad  bērni bija pavadījuši Pūčulēnu tālākam lidojumam, varēja mazliet padarbināt savus mazos pirkstiņus, izveidojot paši arī pūcītes no papīra rullīšiem.

Paldies vecākiem par atrasto laiku būt kopā, atklāt bērniem pavisam jaunu- grāmatu pasauli.

Liels prieks ņemt dalību šajā programmā. Paldies LNB Bērnu literatūras centram un Atbalsta biedrībai par projektu, kā arī Ķekavas novada pašvaldībai un dāsnajiem ziedotājiem, ka ļāvāt iepriecināt mazos lasītājus.

Foto no pasākumiem šeit, šeit un šeit

Uz tikšanos bibliotēkā!

 

Komentāri