Berries

Polka-latviešu tautas dejas karaliene

13.02.2012 | Vita Priede
First_page_big_tda_20kolektivi_20polka_20144

 

Trešdienas vakars. Auksti, visapkārt sniegs, tumšs. Ap Baložu vidusskolu „klīst” liels bars dažādu kolektīvu dejotāju, meklējot ieeju sporta zālē. Kas notiek???

Paskaidrosim nezinātājiem: Ķekavas novadā notiek gatavošanās projektam „Polka – latviešu tautas dejas karaliene”. Projektu īstenosim vasarā, bet jau tagad aktīvi sākam darboties, lai novada deju kolektīvi kopā varētu izdejot un parādīt jums šo– it kā tik vienkāršo, bet tomēr tik dažādo – polku. Dejosim daudzi – Ķekavas TDA „Zīle”, Katlakalna JDK „Katlakalns”, Katlakalna VPDK „Savieši”, Baložu VPDK „Baloži” un arī senioru deju kolektīvs „Sidrabaine”. Mums jau liekas, ka mēs visu mākam. Dažs labāk, dažs varbūt ne tik labi, bet kopumā jau it kā taču viss tā vienkārši – paskrien, paskrien, palecies un polka gatava. Ne? Lai nedaudz „aplauztu mums spārnus” un parādītu, ka nekas TIK vienkārši tomēr nav, šajā mēģinājumā ieradies horeogrāfs Jānis Purviņš. Ar viņa palīdzību mēģināsim atkārtot un iemācīties vienu no latviešu dejas pamatsoļiem – jau iepriekš minēto polku, kā arī iepazīt atšķirīgus polku veidus, iegaumēt, kurā reizē papēdim jāpiezemējas, kurā tomēr ne, kurā reizē pēdai jābūt fiksētai pie potītes un kurā augstāk un vēl daudz, daudz dažādu noderīgu lietu....

Mēģinājumu sākam laicīgi, pat ar nelielām uzrunām, visiem nedaudz satraukums, bet jau pēc pirmajām minūtēm kļūst interesanti. Koncertmeistare sāk spēlēt un mums nu jāsāk trenēties. Sākam ar vieglākiem un pārejam pie sarežģītākiem soļiem. Nezinu, kā citiem, bet man gan brīžiem sajūta, ka esmu reti neveikla, bet tas nu gan pilnīgi nemazina mēģināt prieku. Mainās tempi, mainās kāju pacelšanas augstums un veids, dejotāji iesilst un pat sakarst, bet visi cītīgi mācās un mēģina izpildīt soļus pēc iespējas pareizāk.

Tā nu mums tas laiks paskrien – Purviņa kungs ne tikai parāda, bet arī pastāsta, kā veidojušies atsevišķie polku veidi, kas noteicis to, kāpēc solis tāds un ne šitāds. Jāsaka, ļoti interesants vakars. Man patika! Un, cerams, ka patiks arī jums, kad tiksimies vasarā!

Katlakalna dejotāju izjūtas piefiksēja- Ieva

V. Kūkumas foto:

Komentāri