Berries

Pirts – veselībai un možam garam!

14.06.2018 | Anna Lemeševska
First_page_dsc08021

Šī nedēļa ir iezīmēta Ķekavas novada zīmē, jo svinam Ķekavas novada svētkus. Domājot par veselīgu dzīvesveidu un tradīcijām, novada iedzīvotāji Baložu bibliotēkā tikās ar sertificētu pirtnieci no Daugmales - Olitu Puriņu. Olitas bērnība un jaunība pagājusi Baložos. Bulduru tehnikumā ieguvusi zināšanas par stādu un puķu audzēšanu. Pirtniece pastāstīja par savu aizraušanos ar ārstniecisko augu vākšanu, un kā pakāpeniski nonākusi līdz pirts zinību apgūšanai un pielietošanai praksē.

Olita pastāstīja par dažādām slotiņām un to pielietošanu pirtī – kļavas slotiņa dod līdzsvaru, kārkla – palīdz pie kaulu problēmām, apses – noder organisma attīrīšanai. Vislabāk slotiņas esot  siet 3 dienas pirms un 3 dienas pēc pilnmēness.

Veicot pirts “rituālu”, tiek dziedātas tautasdziesmas. Katram tiek piemeklēta sava gan peramā slotiņa, gan zem galvas liekamā. Olita ieteica, kā pašam sagatavot sev tīkamu skrubi.

Uzzinājām par saru dzīšanu, par jauno vecāku stiprināšanu, par līgavu pirmskāzu procedūrām.

Pirtniece pati papildus vēl mācās pie citiem meistariem un pilnveido savas prasmes. Dzied arī folkloras kopā "Dāre" un organizē latviskās dzīvesziņas lekciju ciklu "Latvietim būt".

Pirtniece Olita novēl mums no pirts iznākt tīriem, kā no jauna piedzimušiem, drusku nogurušiem un laimīgiem!

 Foto no pasākuma šeit

Komentāri