Berries

Pavasaris Saviešiem

13.04.2015 | Vita Priede
First_page_lieldienas_katlakalns_15_072

Pavasaris lēnām sāk uzņemt apgriezienus, bet mums Saviešiem pavasaris jau rit pilnā sparā.

Pavasaris dejotājiem ir gaidītākais un atbildīgākais gadalaiks, jo tas ir atskaites laiks, par sezonas laikā apgūto un iemācīto.

Dažas dienas pirms svarīgākā sezonas koncerta – skates, 26.marta vakarā, Ķekavas kultūras namā tikās Ķekavas novada dejotāji – VPDK „Savieši”, TDA „Zīle”, JDK „Katlakalns”, VPDK „Zīle” un SDK „Sidrabaine”, lai novadnieki novērtētu vai dejotāji ir sagatavojušies skatei. Un tiešām dejotājus vērtēja ne tikai sanākušie skatītāji, kas savu vērtējumu izteica ar aplausiem, bet arī ļoti barga un vieda žūrija, kura kolektīvu sniegumu vērtēja četrās kategorijās, liekot atzīmes. Pēc žūrijas vērtējumu, mēs ierindojāmies, godpilnajā ceturtajā vietā, iegūstot diplomu kā DĀRS- 2015.

Atrādīšanās koncerts Ķekavā mums deva mums pārliecību, ka esam gatavi skatei. Un 29.martā smaidoši ar lielisku garastāvokli tikāmies Salaspils kultūras namā „Enerģētiķis”.

Šogad vidējās paaudzes kolektīvi gatavojas VIII Vidējās paaudzes dejotāju svētkiem, kas notiks 2015. gada 6. un 7. jūnijā Jelgavā. Līdz ar to šogad mums ir obligātais repertuārs un no šī repertuāra, skatē, mēs dejojām „Visu dienu jumi dzinu” un „Rudzu maize kviešu maize”. Būsiet pamanījuši, ka šajā sezonā mums ir pievienojušies daudz jaunu dejotāju un  skate jaunajiem dejotājiem bija īstas ugunskristības. Šī skate bija pirmā Aijai, Vairim, Mārim, Raimondam un Mārim bija atkal pirmā skate pēc ilgāka laika. Mēs esam lieli malači, jo žūrija mūsu sniegumu novērtēja ar augsto I pakāpes diplomu.

Un kas gan pavasaris būtu bez Lieldienām jau  tradicionāli, Katlakalna Tautas nams aicina novadniekus Otrajās Lieldienās atzīmēt  šos pavasara svētkus kopā ar ģimeni, noskatoties izrādi bērniem,  koncertu un piedalīties dažādās atrakcijās gan lieliem, gan maziem. Koncertā piedalījās bērnu vokālā ansambli "Lai skan!", JDK „Katlakalns” un mazie Pļavniekkalna sākumskolas dejotājie “ Pie Daugavas”  Mūsu sveicienā bija dejas  „Dižā kurzemnieku gatve” un „Kviešu maize, rudzu maize”. Pēc tam baudījām tradicionālo Katlakalna Lieldienu zupu, šūpojāmies, krāsojām olas un lieliski pavadījām saulaino pavasara dienu.

Tā mums ir iesācies pavasaris. Uz tikšanos citos pavasara koncertos.

Saviešu vārdā - Aija T

Komentāri