Berries

Noslēdzies fotokonkurss "Atkritumi meklē mājas"

16.06.2013 | Aiva Veršiņina
First_page_atkritumu___iro_ana_skvo_a_d_rz__zanzib_ra

Ķekavas novada Kultūras aģentūras un Linking Cultures jauniešu rīkotais konkurss „Atkritumi meklē mājas” ir noslēdzies. Liels paldies gan Ķekavas novada iedzīvotājiem, gan citiem dabas mīļotājiem par atsaucību un aktīvo piedalīšanos. Pateicoties jūsu aktivitātei, mēs esam atraduši mājas atkritumiem mūsu novadā, kā arī varējām uzzināt, cik ļoti cilvēki mums apkārt rūpējas par dabu, domā par dabas nepiesārņošanu un ko domā par atkritumu škirošanu.

Lai arī Jūs uzzinātu, ko cilvēki Jums apkārt domā par škirošanu, īss apkopojums par jautājumu „Kāpēc šķirot atkritumus ir kulturāli? ”: Rūpes, cieņa, vēlme dzīvot tīrā vidē un parādīt apkārtējiem un pasaulei, ka šī ir tīra un sakopta valsts – šie ir iemesli, kāpēc šķirot ir nepieciešams, kāpēc tas ir kulturāli. Daba - tā nav tikai vide mums apkārt, tās ir mūsu mājas, daba, tie esam mēs paši, jo, paskatoties uz vidi mums apkārt,citi redz, kādi mēs esam, vai mēs rūpējamies par apkārējiem, vai esam vienaldzigi. Bērnība mums katram bija savs mīļakais lācītis,kuru nesājām līdzi visur, viņš bija mūsu draugs,par kuru rūpējāmies un vakaros bez viņa aizmigt nebija iespējams. Tāpat ir ar dabu, jo daba ir mūsu draugs, mūsu dzīves sabiedrotais, kas ir mums apkārt it visur.No dabas varam smelties iedvesmu, varam atrast glābiņu un paslēpties no apkārtējiem, daba par mums rupējas kā par draugu, tāpēc, kā Ilze Jēgere teica: „ Pret saviem draugiem izturamies kulturāli, tāpēc nevajag to aizmirst arī attiecībā pret vidi!

Un protams, pats svarīgākais –apsveicam mūsu konkursa uzvarētāju IlzI Jēgeri, kura savā īpašumā iegūst ĶNKA dāvanu karti 10LVL vērtībā. Pēc savas balvas varat ierasties Ķekavas novada Tūrisma informācijas centrā, Rigas ielā 26, Ķekavā, darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00. Apsveicam arī pārējos konkursa dalībniekus - Sarmīti Zvejnieci, Mariju Popovu, Baibu Bluku, Ilzi Konstantinovu, Sabīni Šauu, Reini Žilko un Lailu Veršiņinu, kuri ir laipni aicināti saņemt pārsteiguma balvas no Latvijas Zaļā punkta!

Un vēlreiz liels paldies atsaucību, jo piedaloties šajā konkursā mēs visi varējām parādīt,ka mums rūp daba, atklāt, padomāt, kāpēc un kā rūpēties par vidi sev apkārt. Paldies arī sešus gadus vecajam Renim par iesūtīto vēstuli, jo ir liels prieks redzēt, ka daba rūp arī bērniem, kas mūsu pasaules nākotnei. Un aceraties būsim dabai draudzīgi un nogādāsim mūsu atkritumus viņiem paredzētajās mājās!

 Linking Cultures vārdā,

Ieva Krūmiņa

 

Attēlā atkritumu šķirošanas konteineri skvoša dārzā Zanzibāra, bildi iesūtīja Reinis Žilko.

Komentāri