Berries

No ligzdas izmestie

30.05.2017 | Anda Kirilova
First_page_no_ligzdas

      1. jūnijā visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Taču skarbā patiesība ir tāda, ka ne visi bērni saņem vajadzīgo aizsardzību un mīlestību. Latvijā  ir vairāk kā 7 000 vecāku pamestu un mocītu mazu cilvēkbērnu. Tas ir pietiekami liels skaits, ja ņem vērā, ka dzimstība Latvijā no 1991. gada tikai samazinās (ja 1991. gadā bija rēģistrēti 34,633, tad 2016. gadā – 21,968 jaudzimušie). Bērni daudzās ģimenēs tiek pazemoti, pamesti, turēti badā un netīrībā, seksuāli izmantoti.  Tas ir bijis motīvs režisores Dzidras Smiltēnas filmas „No ligzdas izmestie” tapšanai. Veidojot  filmu, režisore braukusi uz dažādiem Latvijas novadiem, satikusi šos liktens pabērnus un lūgusi viņus  dalīties savās visslēptākajās un sāpīgākajās  atskārsmēs.

Filma nevar sniegt  gatavas atbildes uz sabiedrībā samilzušajām problēmām, taču tā var emocionāli cilvēkus uzrunāt un likt  ikvienam sevī pašā meklēt un domāt, kā es varu mainīt pasauli uz labu. Saprast, kas pamudina cilvēku ļaunībām pret savu vistuvāko būtni uz pasaules - mazo bērnu ? Kāda atbildība attieksmes maiņā ir sabiedrībai kopumā, atbildīgajām institūcijām, valsts amatpersonām? Kā jūtas bērns šajā cietsirdīgajā, zemiskajā un postošajā pasaulē? Kāds izaugs šis sistais un mocītais jaunais cilvēks un vai neatkārtos vecāku kļūdas?

Latvijai kā nelielai tautai būtu svarīgi, lai ikviens cilvēks, būtu audzis normālos apstākļos, ieguvis izglītību, nebūtu garīgi sakropļots un vēlāk pats kļūtu par bērnus mīlošu tēvu vai māti.

Ja arī jūs uztrauc šie jautājumi, aicinām noskatīties filmu „No ligzdas izmestie” un klātienē tikties ar režisori Dzidru Smiltēnu ceturtdien, 1. jūnijā plkst. 19.00 Doles Tautas namā.Ieeja brīva.

Komentāri