Berries

Muzeju nakts Ķekavā

14.05.2018 | Aija Grīnvalde
First_page_1336739356_muzeju_nakts_logo_big

Šogad Muzeju nakts notiek 19.maijā, sestdien, un moto ir "Šūpulis". Ķekavas novadpētniecības muzejā mēģināsim pastāstīt par to, kas apdzīvoja mūsu novadu tālā senatnē. Par to liecina senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos Pļavniekkalna senkapos un Daugmales pilskalnā, kā arī pavisam nedaudz senās hronikas. Izrakumos atrastās senlietas glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā, bet uz šo laiku kolēģi mums tās laipni atvēlēja parādīt izstādē "Zemgaļi Ķekavas novadā".

Muzeju naktī no 18.00 nu jau ierasti piedalīsies Ķekavas Mākslas skola ar spēli "Šurpu - turpu".

No 19.00 visi varēs iejusties gan arheologa lomā, gan Ķekavas vidusskolas Vizuālās mākslas pulciņa dalībnieku vadībā izmēģināt izgatavot kādu seno rotu vai darba rīku, gan uzbūvēt  pilskalna ēkas.

Jaunajā pamatekspozīcijā "Ķekavas novada 5 stāsti" varēs izsekot Ķekavas novada attīstībai un pārbaudīt savas zināšanas, risinot krustvārdu mīklas.

Ekspozīcijā "Mākslinieka novadnieka Edgara Ozoliņa dzīve un daiļrade" katrs apmeklētājs varēs  atcerēties mākslinieka ilustrētās grāmatas un izkrāsot viņa zīmētās latviešu tautas pasaku ilustrācijas.

Atgādinām, ka pasākumā notiks fotografēšana! Fotogrāfijas kā publicitātes materiāls tiks izmantotas Ķekavas novada mājas lapā, sadaļā "Kultūra"un sociālajos tīklos. Pateicamies par sapratni!

Esiet laipni gaidīti!

Komentāri