Berries

Muzeju nakts 2018 Ķekavas muzejā aizvadīta

23.05.2018 | Aija Grīnvalde
First_page_img_20180519_165123

Aizvadīta Muzeju nakts, kas ir starptautisks pasākums un vienlaikus notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Muzeju nakts iniciatore ir Francijas Kultūras un komunikāciju ministrija. Akciju Latvijā organizē KM sadarbībā ar Starptautiskās Muzeju padomes (ICOM) Latvijas Nacionālo komiteju. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī 2018.g. 19. maijā iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas. 122 muzejos šogad reģistrēti 221 284 apmeklējumi. Visapmeklētākais bijis Rīgas Motormuzejs. Ķekavas novadpētniecības muzejā šogad reģistrēti 355 apmeklējumi. Sirsnīga pateicība mūsu ilggadīgajiem partneriem – Ķekavas Mākslas skolai ar orientēšanās spēli “Šurpu – turpu”, kuras krāsainie objekti greznoja Ķekavas centru. Šogad mums bija vēl viens sadarbības partneris – Ķekavas vidusskolas Vizuālās mākslas pulciņš skolotājās Rainas Sulas vadībā. Jaunieši strādāja mēneša garumā, lai izgatavotu senlietu kopijas un iepazītos ar zemgaļu atstāto kultūras mantojumu. Rezultātā tika radītas 7 aktivitātes, kuras arī paši autori vadīja. Liels paldies Martai, Danai, Kristīnei, Kristai, Elizabetei, Esterei, Aramintai, Elīnai, Helēnai, Paulai, Evitai, Verai, Harijam, Krišjānim, Inetai, Darjai, Anastasijai un skolotājai Rainai.

Akcija pagājusi, bet muzejs turpina strādāt un gaidīt apmeklētājus. Jaunā ekspozīcija “Ķekavas novada 5 stāsti” ir papildināta ar otru interaktīvo displeju ar attēliem un informāciju par Ķekavas novada vēsturi no vissenākajiem laikiem līdz 1945.g., kā arī ar senlietām no Daugmales pilskalna un Pļavniekkalna senkapiem, kas ikdienā glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krājumā. Līdz 30.jūnijam ar arheoloģiskajiem atradumiem var iepazīties izstādē “Zemgaļi Ķekavas novadā”. Vairāk uzzināt par karikatūru un aplūkot grāmatu ilustrācijas iespējams mūsu novadniekam māksliniekam Edgaram Ozoliņam veltītajā ekspozīcijā.

Tāpat muzejs piedāvā ceļojošās izstādes gan par Ķekavas novadu, gan ievērojamiem cilvēkiem un notikumiem, kā arī dažādās izglītojošās programmas visu vecumu interesentiem.

Gaidīsim Ķekavas novadpētniecības muzejā!

Galerija Foto V.Kūkuma

Komentāri