Berries

Mēneša priekšmets janvārī – agrofirmas “Ķekava” valdes sēdes protokols Nr. 2., 13.01.1991.

13.01.2020 | Aija Grīnvalde
First_page__mp3083

Pirms 29 gadiem 13.janvāra rītā agrofirmas “Ķekava” kantorī sapulcējās valdes locekļi un speciālisti uz sēdi, lai lemtu par dalību barikādēs.

No dokumenta redzams, ka “Ķekavas” kolhozniekiem uzdevums bija aizsargāt TV centru Zaķusalā, bloķējot pievadceļus ar smago tehniku.

Lai īstenotu šo uzdevumu, valde nolēma nosūtīt smago tehniku – 5 traktorus pievadceļu bloķēšanai; nodrošināt regulāru degvielas un eļļu pievešanu, nodrošināt autobusu regulārai cilvēku aizvešanai un atvešanai. Tika nolemts arī organizēt regulāras dežūras dispečeru punktā Ķekavā un izveidot centrālo štābu no visiem valdes locekļiem, kā arī organizēt pārtikas pievešanu barikāžu dalībniekiem.

Netika aizmirstas arī iespējamās sadursmes sekas, 6.punktā paredzot materiālu un morālu atbildību par iespējamo cietušo ģimeņu tālāko likteni.

Dokumenta kopiju Siguldas zonālajam valsts arhīvam 2003.g. pieprasīja Ķekavas pagasta padome, lai iesniegtu dalībnieku sarakstu Barikāžu piemiņas zīmes piešķiršanai. Muzejam dokumentu uzdāvināja Dzintra Maļinovska.

Komentāri