Berries

„LĪDZ VARAVĪKSNEI TIKT”

30.05.2014 | Daina Marija Zozuļa
First_page_247394_5504751_lz

Daudzi, jo daudzi deju skolotāji, dejotāju sapņo nākošvasar būt lielajos svētkos – XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Rīgā 6.-12. jūlijam un dejot lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt”.  Šopavasar gandrīz 36 tūkstošu dejotāju (1.280 kolektīvu)piedalījās skatēs, lai kompetentai žūrijai parādītu savu gatavību nākošās vasaras svētkiem. Starpnovadu  (Olaines novads, Salaspils novads, Carnikavas novads, Ķekavas novads)skatēs Jaunolaines kultūras namā un Salaspilī kultūras namā „Enerģētiķis”piedalījās 41 dažāda vecuma un kvalifikācijas grupas. No Ķekavas novada skatēs startēja 11 dažāda vecuma un kvalifikācijas grupu.  Žūrijas komisijas vērtējums Ķekavas novada deju kolektīviem ļoti augsts:

Augstākā pakāpe: PII”Zvaigznīte” deju kolektīvam „Zvaigznītes”, Ķekavas kultūras nama deju kolektīvam „Daina” (visas grupas), Ķekavas vidusskolas deju kolektīvam „Ķekaviņa” (visas grupas).

I pakāpe: PII „Bitīte” deju kolektīvam „Bitīte” (1.sastāvs).

II pakāpe: PII”Bitīte” deju kolektīvam „Bitīte” (2.sastāvs) un Baložu vidusskolas deju kolektīvam.

27. maijā Rīgā VISC  notika Latvijas novadu deju kolektīvu virsvadītāju sanāksme, lai analizētu veikumu skatēs, lai precizētu skates nolikumu, lai izlozētu secību skatēm nākošpavasar, lai izskatītu deju repertuāra deju atbilstību vecuma un kvalifikācijas grupām. Žūrijas locekle no VISC Inga Pulmane uzteica virsvadītāju ieguldīto darbu organizējot skates, kolektīvu sniegumu tajās. It sevišķi liels prieks, ka ļoti uzteica dejotāju sniegumu Salaspils skatē. Tātad dalību skatēs nākošpavasar ir pieteikuši gandrīz 36 tūkstošu dalībnieku. Oficiāli ir apstiprināts, ka deju svētkos būs iespēja piedalīties rekordlielam dalībnieku skaitam – 15,500. Konkurence paredzama ļoti liela. Vislielākā konkurence jau tagad ir zināms, ka būs pirmsskolas vecuma deju grupām (šobrīd dalību pieteikuši jau 144 kolektīvi). Cik kolektīvu pirmsskolas grupā svētkos piedalīsies vēl nav zināms. Svētkos (2005.g.)pēc skatēm izvēlējās tikai 40 kolektīvu, svētkos 2010. gadā pirmsskolas vecuma deju grupas nepiedalījās.Tāpat milzīgs ! konkurss ir paredzams 1.-4. klašu „C” grupai (mazās skolas), kurā jau  uz doto brīdi dalību skatei pieteikuši  153 kolektīvi. Stadionā  ir tikai 90 laukumi deju rakstu veidošanai. Ja dziedātāju skaits salīdzinot ar iepriekšējiem svētkiem ir gājis mazumā, tad dejotāju skaits ar katru mirkli tikai pieaug. Izskatot skates nolikumu virsvadītāji vienbalsīgi atbalstīja ierosinājumu palielināt svētku dalībnieku skaitu vienai grupai no 20 uz 22 dalībniekiem (šajā skaitā ir dejotāji, skolotāji un pieaugušie, kuri atbild par bērnu drošību), tāpat vienbalsīgi atbalstīja ierosinājumu  dažās vecuma grupās mainīt dejas (jau konkrēti kuras).Izlozēt svētku skates kārtas numuru Pierīgai, Stopiņiem, starpnovadiem uzticēja man. Izlozēju otro kārtas numuru un tas nozīmē, ka skates mums notiks jau marta mēneša sākumā un februāri visām deu svētku repertuāra  dejām ir jābūt iestudētām un noslīpētām, tautas tērpiem uzšūtiem, sakārtotiem, kolektīvu karogiem izgatavotiem. Darba ir milzums daudz.  Ar pirmo kārtas numuru skatēs startēs Latgale, trešo – Kurzeme, ceturto- Rīga, piekto – Zemgale, sesto – Vidzeme (aprīļa beigas). 2015.g.maijā tiks paziņoti svētku dalībnieki.

Jau septembrī kolektīvu vadītāji tiksies Rīgā, lai precizētu dejas, deju soļus. Agris Daņiļēvičs uzsvēra, ka skolotājiem jāpievērš vislielākā uzmanība soļu tīrībai un pašiem nemainīt dejām satvērienus, pievērsties improvizācijas momentiem, „sashēmot” pārus, lai labāk vizuāli izskatītos un kā pašu vissvarīgāko uzsvēra - pievērst lielāku uzmanību pēdu tehnikai. Novembrī skolotājiem tika solīti jauni, kvalitatīvāki mūzikas ieraksti, lai nav momenti, ka dzied „onkoļi un tantes” un dejo vismazākie, vai arī dzied mazie un dejo lielie. No savas puses ierosināju, lai deju autori pēc iespējas ātrāk kolektīvu vadītājiem paziņotu- kādus tērpus, tērpu garumus viņi vēlas redzēt svētku dejas dejojot. Programma tiks veidota, lai vienai vecuma grupai koncerta laikā nav jāpārģērbjās- jāmaina tērpi, pret to iebilda vidusskolu (10-12kl) kolektīvu vadītāji un ieteica, ka pēc dejas „Ābrama polka” tomēr vajadzētu pārģērbties. Vairākkārt tika atgādināts, ka katrā vecuma grupā var būt tikai 3 dejotāji vecāki (tas ir nākošā klase), jaunāki drīkst būt (taču ne viss pamatsastāvs)

Cieniet un mīliet savus deju skolotājus, jo viņu darbs nav novērtējams nedz ar kolektīva saņemtajiem punktiem, nedz iegūtajām pakāpēm skatēs, nedz „atvēlētajām” mācību stundām naudas izteiksmē.

Ikviens skolotājs ir pelnījis uzslavu par nozīmīgu latviešu tautas dejas tradiciju godāšanu, dejas prieku un aizrautīgumu  iesaistot bērnus un skolēnus tautas deju kolektīvos, stiprinot Dziesmu un deju svētku tradiciju.

Visjaunākais novada deju kolektīvs „Zvaigznītes”no PII „Zvaigznīte” velta visiem novadniekiem deju „Vēderiņš burkšķ”.

Saulainu vasaru vēlot starpnovadu deju kolektīvu virsvadītāja Daina Marija Zozuļa.

 

Komentāri

Comment_thumb_daina_zozula

Daina Marija Zozuļa 04.12.2016
0

LINDA AMERIKĀ Lindas gaitām konkursā variet sekot: Miss World - Latvija.. Atklāšanas ceremonijā ĶEKAVIETE LINDA KINCA pirmajā rindā tērpusies baltā blūzītē otrā no labās puses.VEIKSMI un TIKAI VEIKSMI!

Atbildēt
Comment_thumb_daina_zozula

Daina Marija Zozuļa 30.11.2016
0

"VISSVAIGĀKĀS" ziņas no AMĒRIKAS! LINDA talantu konkursā AR SAVU SNIEGUMU starp 119 valstu skaistulēm ir iekļuvusI divdesmitniekā un LĪDZ AR TO LINDAS SNIEGUMS būs skatāms visai pasaulei. Ķekava saturies! Vēl dalība peldēšanas sacensībās un .....IZTURĪBU , LINDA!!!!

Atbildēt
Comment_thumb_daina_zozula

Daina Marija Zozuļa 29.11.2016
0

LINDA jau ir AMERIKĀ. Priecājos, ka talantu konkursa daļā LINDA ar savu deju IR IEVĒROTA.un guvusi labas atsauksmes no konkursa organizatoriem. Turam īkšķus, lai viņas sniegums tiktu atzīts arī finālā -18. decembrī. Noskatoties Domes sēdes tiešraidi, kurā tika lemts par atbalstu vai NEatbalstu Lindai no Kekavas novada puses dodoties tālajā ceļā uz konkursu, man to visu šovu skatoties bija milzīgs kauns, ka tik jaunai meitenei bija viss šitais jānoklausās. Atgādinu, ka Linda ir Kekavas novada iedzīvotāja jau 4 paaudzē., ir Kekavas vidusskolas 12. klases audzēkne, kura nav skrējusi prom no novada meklējot zelta āderi tais saucamajās elitārajās skolās. Linda desmitiem reižu ir nesusi Ķekavas vārdu pasaulē startējot sacensībās mākslas vingrošanā. Pavisam maza meitene būdama dejoja DAINĀ, ir piedalījusies Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, pārstāvējusi DAINU Zviedrijā mūzikas festivālā, kurā ne tikai dejoja, bet arī dziedāja. Uz konkursu Linda devās DAINAS sarūpētajā tautas tērpā.. Ieejiet fasebooka mājas lapā - LINDA KINCA - atbalstiet un nobalsojiet par mūsu novadnieci.

Atbildēt