Berries

Lī-ī-gooooo!

27.06.2013 | Vita Priede
First_page_dsc_0787

 

Lī-ī-gooooo! Lī-ī-goooo!

Jāņi atskrējuši un tikpat ātri arī aizjoņojuši, sāpošās galvas un nodejotās pēdas pamazām sāk atgūties, bet mums jāpastāsta, ko tad paspējām pirms Jāņiem sadarīt.

Tā kā Jāņu brīvdienas šogad tādas garākas, secinājām, ka ir viena lieka diena rezervē, kuru vajadzētu ar ko jēdzīgu aizpildīt. Un, tā kā nenovēršami tuvojas deju svētki un garās stundas Daugavas stadionā, likās, ka varētu pamēģināt ko līdzīgu. Tādēļ jau laicīgi pieteicāmies uz Piņķiem, kur 22.jūnijā notika XV Deju svētku ieskandināšanas un Jāņu ielīgošanas koncerts „Līgo gaisma novadā”.  Mēs, protams, nebijām vienīgie, kas gribēja izmantot šo iespēju, tādēļ jau laicīgi gan mēs – Katlakalna jaunieši, gan arī VPDK „Savieši” tikāmies Piņķu stadionā kopā ar Tautas mākslas centra  „Mazā ģilde” deju ansambli „Daiļrade”, Rīgas Franču liceja deju kolektīvu „Auseklītis”, LLU jauniešu deju kolektīvu „Skalbe”, Tukuma pilsētas kultūras nama Tautas deju kolektīvu „Zeperi”, Ikšķiles Tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvu „Pavards”, Babītes novada bērnu tautas deju kolektīvu „Kaspīne” un vidējās paaudzes deju kolektīvu „Dārta”.

Karstums sestdien atbilstošs jūlija sākumam, tā ka iejušanās deju svētkiem izdevusies pilnībā.  Ap pulksten trijiem dienā nepilnā sastāvā, sviedriem līstot, cits kurpēs, cits basām kājām uzsākām mēģinājumu. Iemēģinājām sektorus, uznākšanas, noiešanas, viss kā deju svētkos, tikai mazākā mērogā. Un vakarā saradās arī visi, kas aizķērušies darbos un citās ielīgošanās, lai izdejotu deju lieluzveduma „Tēvu laipas” repertuāru.

Lai gan koncerts sākās astoņos vakarā, karstums bija tāds pats kā dienas vidū, tā ka turpinājām svīst un apburoši smaidīt, cilājot kājas uz mākslīgā zāles seguma. Patīkami priecēja fakts, ka par spīti garām brīvdienām, kad ļaudis mēdz izbraukt uz laukiem un Rīgu un pierīgu atstāt tukšu, koncerts bija diezgan apmeklēts. Protams, bez ķibelēm neiztikām – „Nerejati, ciema suņi” šādā kvalitātē dejojām pirmo reizi un, cerams, pēdējo reizi, bet toties nonācām pie secinājuma, ko darīt deju svētkos, ja meitām neizdodas no puiša paņemt jostas. Tā ka no visa var mācīties! Ar pārējām dejām veicās labāk, pašiem jau tīri labi patika, pat nekas, ka puiši pamanījās „Tec, peleite” iznākt agrāk nekā vajadzīgs.

Pēc koncerta – svinīgā apbalvošana! Ja atceraties, rudenī rakstīju, ka mums jauna draudzene Elīna, kas palīdz apgūt baleta pamatus. Nu lūk, sestdien Elīnai bija pirmais koncerts mūsu rindās! Ar to arī apsveicam un piešķiram medāli kā katram mūsu biedram pēc pirmā koncerta.

Visi šīs dienas piedzīvojumi tika turpināti zaļumballē. Raksta autore, diemžēl, zaļumballē nebija, jo kādam nakts melnumā arī ir Jāņu siers, bet no atsauksmēs noprata, ka balle bijusi lieliska, kā jau parasti tās mums ir!

Neaizmirstiet – jau svētdien, 30. jūnijā tiekamies, lai paceltu Dziesmu un Deju svētku karogu pie mūsu pašu Katlakalna Tautas nama. Arī mēs dejosim!

Ieva

 Foto

Komentāri