Berries

Lasītāju klubiņa tikšanās

06.02.2019 | Anna Lemeševska
First_page_52921

Ārā īsta ziema – vējš, sniegs un putenis. Bet bibliotēkas gaišie logi aicina lasītāju kluba dalībniekus uz kārtējo sarunu. Šoreiz par politiķa, vēstures skolotāja un izglītības darbinieka Viļa Selecka grāmatām. 

Vairāki kluba dalībnieki bija izlasījuši grāmatu “Kolimas asiņainais zelts”. Romāns turpina iepriekšējos darbos – “Ardievas mežam” un “Memoranda mednieki” – sākto stāstu par Rancānu dzimtu pēc Otrā pasaules kara. Vēsturisko romānu pamatā ir reāls dzīves attēlojums. Smaga tēma –ieslodzīto cīņa par izdzīvošanu Kolimā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Kaut arī apkārt plosās nāve, tomēr jaunam cilvēkam ir sapnis par brīvību un mīlestību.

Katrs varēja salīdzināt izlasīto ar dzimtas stāstiem par radu vai paziņu izsūtījumā piedzīvoto.

Autoram ir arī grāmatas par Ventspils mēru Aivaru Lembergu un par bijušo ministru prezidentu Andri Šķēli. Tās nav viennozīmīgas, V.Seleckis parāda laikmetu maiņā piedzīvoto, spožos varas gaiteņos vēroto.

Detektīvromāna “Sārta asins baltā sniegā” sižets lika atsaukt atmiņā 90-to gadu asiņainos notikumus Latvijā.

Secinājām, ka Viļa Selecka darbos attēlotie notikumi savijas ar Latvijas 20.gadsimta vēsturē nozīmīgiem posmiem un izsauc rezonansi mūsu prātos un sirdīs.

 Nākamā Lasītāju klubiņa tikšanās 12.martā, kad dalīsimies domās par Gunara Janovska darbiem.

Komentāri