Berries

Konkurss "Odziņa 2013" izskanējis

23.04.2013 | Par kultūru
First_page_big_odzina_202013_20237

Pavasarīgi saulainā sestdienas rītā Ķekavas koncertzālē "Doles Tautas nams" ieradās priecīgi satraukti mazie dziedātāji, vecāki un skolotāji. Iemesls - Ķekavas novada mazo vokālistu konkurss "Odziņa 2013". Šogad konkursam pieteicās 40 dalībnieki, kuri tika iedalīti 2 vecuma grupās - 3-4.v. un 5-6. g.v. grupas.

Klātesošie ar sajūsmu uzņēma pasākuma vadītājus - ČUČUMUIŽAS iemītniekus - Rūķu Krustmāmiņu, Rūķi Taustiņu un mazo tikai 150 gadus veco rūķīti Kikī.

Dalībnieki, kuri bija pieteikti novada konkursam, pirms tam jau bija piedalījušies konkursā savā pirmsskolas izglītības iestādē, līdz ar to šeit uzstājās labākie no labākajiem un konkurence bija ļoti spēcīga.

Žūrijas godpilno (un sarežģīto) darbu bijām uzticējuši trijiem ar vokālo mākslu uz TU esošiem. Tie bija:

DACE BULA – Ķekavas vidusskolas mūzikas skolotāja, Ķekavas vidusskolas vokālā ansambļa „RASA” vadītāja un Katlakalna Tautas nama bērnu vokālā ansambļa „Kamoliņš” vadītāja, Mūzikas pedagoģijas maģistrs.
SANITA SĒJĀNE – Ķekavas kultūras nama vadītāja, Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” vadītāja un horeogrāfe.
GUNTIS NURŽA - Latvijas talantu konkursa dalībnieks, Grand Prix  ieguvējs Tallinā rīkotajā  starptautiskajā Ziemeļvalstu vokālistu konkursā, Koru karu 1 dalībnieks un tagad Koru karu 3 Rīgas Jūras zilā kora dalībnieks.

Kā īpašā viešņa pasākumā piedalījās novadniece Jurita Stikāne, kura izrādās ir izcīnijusi titulus: "Latvijas 1. Talantīgā Princese 2012", "Miss Galaxy First Princess" un "Miss Beauty 2013" Bulgārijā.  

Bija ārkārtīgi liels prieks, par ikvienu dalībnieku, kurš uzdrīkstējās  kāpt uz skatuves, stāties skatītāju un žūrijas priekšā un dziedāt. Tāpēc Ķekavas novada Kultūras aģentūra ikvienu dalībnieku apbalvoja ar īpašo "Odziņas" medaļu, kura kalpos arī kā ieejas karte 2 personām  pasākumā "Izlaidums Brīnumskapī" 31.maijā Ķekavas estrādē. Rūķi piešķīra arī īpašās balvas no Bebe.lv un ThermoKid. Paldies viņiem! Milzīgu paldies pelnījuši arī dziedātāju vokālie pedagogi, kuri līdzpārdzīvoja ne mazāk kā paši vokālisti. Paldies par Jūsu ieguldījumu, sirsnību un atbalstu!

Katrā vecuma grupā tika piešķirtas 2 balvas - Skatītāju simpātijai  un 1.vietas ieguvējam.

3-4.g.v. grupā balvas ieguva:

Skatītāju simpātija - MARTA MATVEJA ar dziesmu "Lelles jaka"

1.vieta un tituls "ODZIŅA 2013" - LINDA PAULA KUDRJAVCEVA ar dziesmu "Kausies"

5-6.g.v. grupā balvas ieguva:

Skatītāju simpātija - KATRĪNA RUDZĪTE ar dziesmu "Disnejlenda"

1.vieta  un tituls "ODZIŅA 2013"- KEITA BERGA  ar dziesmu "Karotītes"

Apsveicam!

Bildes no konkursa pirmās daļas ŠEIT

Bildes no konkursa otrās daļas ŠEIT

Konkursa izskaņā tradicionāli visi kopā dziedājām konkursa himnu "Pīlādžodziņa", kurā ir vārdi:

Pīlādzītim pavasarī
Dziesmu pilni visi zari.
Iestādīsim visi, iestādi tu arī
Vienu pīlādzīti pavasarī.

Aicinam ikvienu  27.aprīlī  Ķekavas novadā pie savas mājas stādīt pilādzi, kā novada un labklājības simbolu.  Lai nākamgad pavasarī novada pīlādzīšos- dziesmu pilni zari!

Inga Biedriņa

 
 

 

Komentāri