Berries

Ķekavietis ceļojot izjūt dzīves garšu- Pēteris Nukša

19.02.2015 | Alise Patmalniece
First_page_blog-20140915-1854-dsc08002

Pēteris Nukša ir ķekavietis. Ķekava ir vieta, kurā audzis un pavadījis 18 savus dzīves gadus un ar kuru saistās daudz patīkamu un interesantu atmiņu. Šobrīd te dzīvo Pētera ģimene un tuvi draugi.  Pēteris ir cilvēks, kas savu mieru un dzīves garšu bauda, ceļojot pa pasauli, meklējot vietas un lietas, kas nav sasniedzamas tik vienkārši. Pēteris ar savu sievu Daci brauc pa pasauli, meklējot izaicinājumus, atklājot ko jaunu gan sevī, gan pasaules skaistumā. Pēterim un Dacei Nukšām svarīgi ir būt pie dabas, censties nokļūt vietās, kur vēl nav būts. Aktīva atpūta un dabas baudīšana ir jauno cilvēku dzīvesveids.

Viņa dzīves garšu ikviens var “izgaršot”, aplūkojot Pētera fantastiskās fotogrāfijas, kuras  pieejamas interneta vietnē www.izaicinajums.lv. 

 

 Ar ko jūs šobrīd nodarbojaties?

Esam devušies jaunu iespaidu meklējumos dienvidu virzienā – piedzīvojumā. Piedzīvojumā, kuram nav konkrēta galamērķa vai termiņa. Piedzīvojumu, uz/caur Ziemeļameriku, Centrālameriku un Dienvidameriku. Kā tas viss izvērsīsies neviens vēl nezina, bet mēs ticam, ka būs interesanti.

 

Ir ļoti daudzi cilvēki, kas ar baltu skaudību noraugās uz dzīvesveidu, kādu šobrīd piekopjat - darīt, ko sirds kāro. Kā nonācāt līdz tam, kur šobrīd atrodaties?

Pakāpeniski. Viss sākās ar ceļošanu pa brīvdienām, un diezgan ātri bija skaidrs, ka ceļot tādā ritmā, kā mēs gribam nav iespējams ņemot pāris nedēļu garu atvaļinājumu. Viena no pirmajām idejām bija ņemt pāris mēnešu atvaļinājumu un apceļot Kanādu un ASV. Ar laiku, dažādu apstākļu ietekmē, ideja auga un pieņēma apmērus. Tā laikam tas dzīvē ir – “Katrs tūkstoš jūdžu ceļojums sākas ar vienu soli”.

 

Kā pieņēmāt lēmumu - doties prom no Latvijas?

Bija vēlme izmēģināt dzīvē ko jaunu – pieņemt jaunus izaicinājumus un pierādīt sevi jaunā vidē. Lielu lomu nospēlēja apkārtējās dabas un aktīvās atpūtas faktors – vēlme dzīvot tuvāk kalniem un iespēja izbaudīt tos ne tikai vienu reizi gadā, kad aizbrauc uz kādu ārvalstu slēpošanas kūrortu.

 

Vai plānojat atgriezties Latvijā?

Tuvākajā laikā neplānojam, ir vēl diezgan daudz vietu, ko apmeklēt un lietu, ko gribās sadarīt otrpus okeānam. Pagaidām plānojam tikai apciemot. Bet nekad nevar zināt, kā dzīve pagriezīsies – laiks rādīs.

 

Kas jums ir Latvija? Vai neskumstat pēc mājām?

Latvija tā ir dzimtene, kurā ir manas saknes un par ko esmu lepna, un nekautros par to. Mājas ir tur, kur mana sirds – šeit un Latvijā. Skumt noteikti neskumstu, bet ir cilvēki un lietas, kas pietrūkst. 

Latvija ir vieta no kuras nākam un par to esam lepni. Latviešu nav daudz un mēs esam unikāla tauta ar savu valodu un kultūru, kas nav mazsvarīgi. Nezinu vai pietrūkst “māju”, bet noteikti pietrūkst tuvie cilvēki – ģimene, draugi. 

 

Ceļot - tas ir skaisti un brīvi, vai ir arī kāda melnā puse šai avantūrai?

Katrs cilvēks uz to skatītos citādāk, mēs šobrīd tādu nesaskatām.

 

Cik daudz vietas jau esat apguvuši?

Redzot tik daudz skaistu un iespaidīgi unikālu vietu, ir skaidrs, ka apgūt tā īsti tās ir praktiski neiespējami. Pāris mēnešos, kas aizvadīti ASV šī piedzīvojuma ietvaros un iepriekšējos trīs gados, kas aizvadīti dzīvojot Kanādā (Vankūverā), ir redzēts nedaudz no visa, iegūts ļoti daudz pozitīvu emociju, jaunu zināšanu un kārtīgs saraksts ar vietām, kuras vēl gribās apmeklēt un izbaudīt.

 

 

Kā jūs ceļojat, ar ko tas atšķiras no parasta ceļojuma ar tūrisma kompāniju?  

Droši, ka vislielākā atšķirība ir tā, ka mūsu ceļojumam nav konkrēta galamērķa, termiņa vai pat maršruta. Jā, arī maršruts vairākumā gadījumu tiek sastādīts 1-2 dienas uz priekšu un nav nekādas garantijas, ka tas nemainīsies. Mums ir izvēles brīvība attiecība uz to, ko vēlamies redzēt un cik ilgu laiku vēlamies attiecīgajā vietā pavadīt. Paši izvēlamies ātrumu kādā ceļot, jo nav nepieciešamība kādam pielāgoties. Tas, ka mēs sev neesam iedevuši laika ierobežojumu šim ceļojumam, mums dod daudz brīvības.

 

Vai viens otru iepazināt ceļojot?

Iepazināmies laikā, kad ceļošana vēl nebija prioritāte, augstskolas pabeigšana gan. Par “ceļotājiem” kļuvām jeb precīzāk izaugām, pēc pārvākšanās uz Kanādu. Domāju, ka tā arī labāk, jo tādā veidā esam izkopuši kopēju ceļošanas “kultūru” un daudzas lietas, ko darām pirmoreiz ir kaut kas jauns un interesants abiem.

 

Vai tas nav liels pārbaudījums attiecībām?

Pārbaudījums tas noteikti ir, bet ne tikai attiecībām, bet arī personībām. Ceļojot bieži vien sanāk nokļūt nestandarta situācijās, kurās ne reizi vien nākas arī pārbaudīt savu pacietību un komandu. Redzam to kā iespēju kļūt labākai un saliedētākai komandai, kas kopīgi atrod risinājumus dažādiem šķēršļiem.  Ceļošana tiešām ir lielisks veids, kā pārbaudīt attiecības.

 

Kas ir tas, ko gūstiet ceļojot?

Jaunus un interesantus iespaidus, iedvesmu, vēlmi gūt vairāk no dzīves. Iespēju paskatīties uz lietām no cita skatupunkta. Droši, ka arī atbildes uz jautājumiem, kurus nekad neesam uzdevuši. Kāds reiz ir teicis, ka ceļojums ir vienīgā lieta, ko varam nopirktu un kas padara mūs bagātākus - tam nevar nepiekrist.

 

Ko jūs novēlāt Ķekavas novadam, iedzīvotājiem?

Būt patiesiem pret sevi, izbaudīt dzīvi un paplašināt savu redzesloku ceļojot. Ceļojot un iepazīstot citas kultūras ir iespējams paskatīties uz lietām no cita skatupunkta. Dzīve ir piedzīvojums.

 

 

Alise Patmalniece

Komentāri