Berries

Ķekavas muzeja piedāvājums jūnijā

07.06.2018 | Aija Grīnvalde
First_page_img_20180510_140120

Jau mēnesi dzīvojam vasarā, bet kādā vēsākā dienā var iegriezties Ķekavas novadpētniecības muzejā. Ko pie mums var darīt? Vispirms jau aplūkot jauno pastāvīgo ekspozīciju “Ķekavas novada 5 stāsti”. Stāsti gan jāmeklē, jālasa un jāskatās pašiem, bet, ja nedaudz slinkums, ir iespēja uzaicināt uz sarunu gidu.

Vēl jūnija mēnesī var aplūkot senlietas no Pļavniekkalna senkapiem un Daugmales pilskalna, atrastas arheoloģiskajos izrakumos, kas ikdienā glabājas Latvijas Nacionālā vēstures muzeja krātuvē. Piedāvājam arī aktivitātes gan lieliem, gan maziem, gan ekskursantiem, gan ģimenēm, arī svinot dzimšanas dienu vai kādu draugu saietu. Apjomīgākā ir nodarbība “Dzīve pilskalnā”, kur var iejusties gan pētnieka, gan arheologa, gan seno māju rekonstruktora lomā.

Vai atceries Zentas Ērgles grāmatas ar Edgara Ozoliņa ilustrācijām? Vai atceries, ka kādreiz aizrautīgi lasījām žurnālu “Dadzis”? Pie mums ir iespēja to visu atsaukt atmiņā ekspozīcijā “Mākslinieka novadnieka Edgara Ozoliņa dzīve un daiļrade”. Izrādās, ka mākslinieks ir savulaik ilustrējis arī latviešu tautas pasakas un tikušas izdotas divas krāsojamās grāmatas. Līdz ar to mazajiem apmeklētājiem ir iespēja pakrāsot un palasīt pasakas.

Uz nodarbībām, īpaši “Dzīve pilskalnā”, iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67935826; 28357696 vai rakstot uz e-pastu: aija.grinvalde@kekava.lv

Vēl Ķekavas novadpētniecības muzejs piedāvā zinātniski pētnieciskā darba rezultātā izveidotās ceļojošās izstādes par Ķekavas novadu – Daugmale, Baloži, Katlakalns,  Ķekava,  Ķekavas pagasts, Valdlauči; Nami jubilāri;  LTF – 25;  Alfrēds Dziļums;  Aizvestie – veltījums represētajiem novadniekiem;  Latviešu strēlnieki 1915.g.- 1916.g. kaujās Ķekavā un Nāves salā;  Garlībs Merķelis;  Doles draudzes skola;  Jānis Sēja;  Annusu dzimtas mākslinieki; Novadnieka  mākslinieka Edgara Ozoliņa daiļradi - Darbi no periodikas izdevumiem; Ilustrācijas bērnu un jauniešu grāmatām;  Arhitektūra un tehnika. Studijas un fantāzija; Latvijas karikatūristu darbiem - Latvijas dižkoki: Ozoliņš, Liepiņš, Bērziņš, Ošs; 4B:L.Bulikina, S.Bulikina, I.Buka, D.Breikšs;  Ēriks Ošs;  Gunārs Bērziņš;  Mūs vieno Dadzis. Izstādes ir drukātas uz stingra plastikāta, 70x100 cm izmērā. Pēc 30.jūnija ārpus muzeja iespējams eksponēt arī izstādi “Zemgaļi mūsu novadā” – 3 roll-up baneri. Eksponēšana ir bez maksas. Transports jānodrošina izstādes saņēmējam. Ar izstādēm var iepazīties muzeja pamatekspozīcijas interaktīvajā monitorā.

Komentāri