Berries

JDK " Katlakalns" -Novada svētkos!

03.06.2013 | Vita Priede
First_page_big_novada_20svetki_202013_20662

 

Vasara beidzot ir sagaidīta! Lai gan tikai pats jūnija sākums, mēs tiekam lutināti ar vasaras vidum raksturīgu svelmi, kas šoreiz tieši laikā, lai sajustos gluži kā Dziesmu un Deju svētkos. Šajā nedēļas nogalē JDK „Katlakalns” piedalījās Ķekavas novada svētkos, sestdien uzstājoties veselos divos koncertos! Personīgi mani sestdienas rītā plkst. 6:24 pamodināja kolektīva biedra īsziņa ar lūgumu viņu paķert uz svētkiem, ko, pabubinot par agro traucējumu, apņēmos arī izdarīt. Un liels bija mans pārsteigums, kad biedrs piekliboja pie mana auto un pavilka uz augšu šortu staru, parādot savus iepriekšējā dienā gūtos savainojumus. Tādi nu mēs esam – reizēm neuzmanīgi un sagādājam nopietnas galvas sāpes saviem vadītājiem, iepriekšējā vakarā liekot lauzīt galvu un meklēt aizvietojošus dejotājus. Bet Vita nav pirmo reizi ar pīpi uz jumta un operatīvi tika saorganizēts brauciens uz Tukumu pēc dancotāja un mūsu rindas sestdienā bija pilnā sastāvā.

Jau agri sestdienas rītā, paspējuši pirms tam (daži arī iepriekšējās dienās) izpildīt savu pilsoņa pienākumu un nobalsot pašvaldību vēlēšanās, tikāmies Ķekavas ābeļdārzā uz caurlaides mēģinājumu. Jau pus desmitos no rīta sajutāmies gluži kā pludmalē – vienīgā atšķirība, ka pludmalē neviens nedejo vilnas svārkos! Paspējuši iemēģināt skatuves dēļus, kuri izrādījās diezgan slideni, apmetām vēl pāris līkumus pa ābeļdārzu, izpētot gadatirdziņu un tad jau arī bija jādodas ietērpties svētku gājienam. Svētkos piedalījāmies veselos divos koncertos – Dziesmu un Deju svētku ieskaņas koncertā un uzreiz pēc tā arī autorprogrammā „Tiksimies mēs Ķekavā”. Ieskaņu koncertā izdejojām divas no Dziesmu un Deju svētku repertuāra dejām – „Trejdeviņi Tēvu zemē” un „Gailis un vista”. Savukārt, autorprogrammā „Tiksimies mēs Ķekavā” demonstrējām divas pilnīgi jaunas dejas – „Aiz kalniņa liela muiža” un „Pumpiņ ram taram”. Šī programma ir veidota skolu deju kolektīviem – sākot no pašiem mazākajiem līdz pat vidusskolas pēdējām klasēm, bet tā kā Ķekavas novadā pašlaik vidusskolas vecuma jauniešu kolektīvu nav, mums un TDA „Zīle” bija izdevība iemācītes un parādīt skatītājiem vecākās grupas dejas, par ko mums prieks, jo dejot gribam vienmēr! Katlakalna meitenēm sestdien bija ātruma un precīzuma pārbaude – divu koncertu ietvaros bija jāpaspēj pārģērbties 4 reizes, bet tas mums nav nekas – ar visu tikām galā un bijām, kā vienmēr, skaistas!

Un pēc koncerta, protams – „Bliez no bedres”, koncerts un zaļumballe, kur visi dejotāji jau skatītāju un baudītāju rindās! Paldies par foršajiem svētkiem un tiekamies atkal nākamgad!

Spalvas meistare- Ieva

Komentāri