Berries

Jaunās grāmatas Baložu bibliotēkā

30.01.2020 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img508

Jaunā 2020.gada pirmo mēnesi noslēdzam ar jaunu grāmatu iegādāšanos. Šeit dažas no tām:

Kultūrvēsturnieka un latviešu grāmatniecības vēstures pētnieka Jāņa  Strauberga grāmata "Rīgas vēsture" ir sagatavota pēc 1937.gada izdevuma. Grāmatā apkopota Rīgas vēsture no 12. līdz 20. gadsimtam, kurā īpaši jāizceļ faktu bagātība un saistošais veids, kādā darbs izklāstīts, tādējādi padarot to ļoti pieejamu ikvienam lasītājam.

Kāda ir uzvārdu Lembergs, Levits, Poziņģis, Šķēle, Ušaks, Viņķelis u.c. iespējamā cilme? Cik daudz Kiperu ir Sēlpilī? Kuri uzvārdi ir izplatīti, bet kuri reti sastopami? Kā cilvēki ieguvuši savus uzvārdus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem ir iespējams uzzināt vārdnīcā – “Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos: Kurzeme, Zemgale, Sēlija” (2 daļas).

“Kāpšanas sports. Teorija un prakse” – pirmā latviešu valodā uzrakstītā grāmata par kāpšanas sportu. Tā izdota zīmīgā laikā, jo šogad kāpšanas sports debitēs olimpiskajās spēlēs Tokijā. Izdevumā, balstoties uz sporta zinātnieku pētnieciskajām atziņām, iespējams iepazīties ar kāpšanas sportu un tā disciplīnām, kā arī skatāmi praktiski vingrinājumi sportistu speciālajai fiziskai sagatavotībai kāpšanas tehnikas pilnveidē, tai skaitā iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumi. Atrodama arī informācija par spēlēm un rotaļām pie un uz kāpšanas sienas.

 Daiļliteratūra

“Ceļā “ - mierīgā  piejūras  ciema  dzīvē  pienāk  dienas,  kad  neviens  vairs nevar teikt: tā tam jābūt.  Ierauti  kara  un  varas maiņu virpulī, pārvarēdami personiskas likstas, ļaudis cīnās par ciema un savu ģimeņu izdzīvošanu, kā nu kurš spēdams. Dainas Avotiņas jaunais romāns piesaistīs plašu lasītāju loku ar savu patiesumu, spraigo vēstījumu un bagātīgo valodu.

“Lupatu lelle” - tiek atrasts līķis no kopā sadiegtām dažādu upuru ķermeņa daļām, ko sensāciju alkstošie žurnālisti uzreiz nodēvē par “Lupatu lelli”. Lietas izmeklēšana tiek uzdota detektīviem Viljamam “Vilkam” Foksam un Emīlijai Baksterei.

Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu Ingas Gailes romāna “Stikli” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas. Romāns paver vēstures tumšākās lapaspuses no sieviešu skatupunktiem uz koncentrācijas nometnēm, piespiedu prostitūciju, izvarošanām, bezspēcību, psihisko nelīdzsvarotību, varu un sekām, kas iespaido vairākas nākamās paaudzes līdz pat mūsdienām.

 Bērniem un jauniešiem

“Kaķumuižas etīdes” - kaut kur Pasaku valstībā atrodas Ūsiņciems, un tajā - Kaķumuiža, kurā itin   draudzīgi   sadzīvo   pieci   burvīgi   kaķi   un   čaklais   rūķītis   Vannītis.  Kā ikvienam no mums, Kaķumuižas  iemītniekiem  ir  savi  paradumi  un  arī  untumi.  Pabūsim kopā ar viņiem vienu dienu un vakaru, lai iepazītos tuvāk!

“Nekārtības rūķītis un negaidītais viesis “-  jautrs un iedvesmojošs Nekārtības rūķīša stāsts par to, ka DALĪTIES ir daudz jaukāk nekā visu paturēt tikai sev vienam.

Grāmatā “Vecpilsētas stāsti” varam izsekot patiesiem notikumiem Rīgas vēsturē, taču leģendas par notikumiem Vecpilsētā var lasīt arī kā skaistu, daudzviet romantisku pasaku. Un grāmata ir labs ceļabiedrs, jo tajā ir arī karte, dodoties ekskursijā kopā ar bērniem – izstaigājot un apskatot grāmatā aprakstītās Vecrīgas ielas un namus.

 

Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

                                                                                                                            Anna Lemeševska

                                                                                                                           Baložu pilsētas bibliotēkas

                                                                                                                              vecākā bibliotekāre

Komentāri