Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

27.12.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img362

Starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu atlicini laiku grāmatu lasīšanai! Baložu bibliotēkā plaša jauno grāmatu izvēle gan lieliem, gan maziem lasītājiem.

“Izaugt” - ASV bijušās pirmās lēdijas memuāri. Mišela Obama ir viena no ievērojamākajām un pārliecinošākajām mūsdienu sievietēm. Grāmatā Mišela atklāj, kāda pieredze un notikumi ir veidojuši un slīpējuši viņas personību. Tas ir sirsnīgs stāsts par bērnību Čikāgas dienvidu pusē, jurisprudences studijām un sekmīgu karjeru, mīlestību pret Baraku, bērnu audzināšanu, kā arī par dzīvi Baltajā namā.

 “Elijas nama garša” - ir vairāk nekā tikai pavārgrāmata. Tās ir Ingas Rubenes refleksijas par vienu no savām stipruma un miera vietām, par pasaules uztveri, par dabu, par duālo sievietes būtību, kur apvienojas maigums un spēks.

Pēc retrītiem Elijas namā cilvēki mājup ved ne tikai garīgo pieredzi un jaunas zināšanas, bet arī neparastas veģetāro ēdienu receptes.

 “Dakteri un šamaņi” - profesors gastroenterologs Anatolijs Danilāns un ceļotājs Pēteris Strubergs diskutē par zinātnisko medicīnu un tautas dziedniecību.

 

Daiļliteratūra

Kastaņu vīrs - Kopenhāgenā notikusi virkne nežēlīgu noziegumu. Slepkavību izmeklēšanas nodaļas izmeklētāja Tulīna dzen pēdas gudrajam, aukstasinīgajam slepkavam, kurš nepārtraukti ir soli priekšā policijai. Vai šiem noziegumiem varētu būt kāds sakars ar pirms gada notikušo ministres Hartungas pusaugu meitas nolaupīšanu?

 Lidojuma trajektorija ir lieliski uzrakstīts stāsts par kādu ģimeni, kas lausku pa lauskai liek kopā savu izpostīto laimi. Šie cilvēki ir dziļi sāpinājuši cits citu. Bet vienlaikus viņi mīl cits citu vairāk par visu pasaulē. Vai mīlestība spēj sadziedēt nesadziedējamo? Neaizmirstama un sirdsgudra grāmata.

 Jaunajā Māra Bērziņa romānā “Aizliegtais pianīns” galvenā darbības vide ir bērnudārzs, taču rakstnieka vēlīgi dzēlīgais skats tver arī Cibānu ģimenes - deputātes Lindas un mākslinieka Induļa - ikdienu, Saeimas aizkulišu spēles, ielūkojas departamentu, policijas un citu iestāžu birokrātijas gaiteņos.

 Bērniem un jauniešiem

Māras Cielēnas romāns pusaudžiem “Ballīte ar nakšņošanu” vēsta par “teorētiski” vienkāršu notikumu – klases vakaru ārpus skolas sienām. Taču grāmatā iedzīvinātais pasākums nepavisam nav vienkāršs... 

 Aizraujošā grāmatu sērija Brīnumainie vienradži paredzēta jaunajiem lasītājiem, kuri gatavi spert soli garāku stāstu pasaulē. Dodies piedzīvojumos ar brīnumainiem vienradžiem grāmatās  – “Teiksmainais mežs” un  “Mākoņu pils”!

 “Ziemassvētku pelēna noslēpums” - sirsnīgs stāsts par dāvināšanas prieku lielām un mazām pelēm!

 Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

Komentāri