Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

29.10.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_img123

Vai Jūs zināt, kādēļ notika pāreja uz ziemas laiku? Lai iegūtu par 1 stundu vairāk laika lasīšanai! Baložu bibliotēkā piedāvājumā plašs grāmatu klāsts.

 Dāņu psihoterapeites Ilses Sandas grāmata “Pārtrūkušas attiecības – atjaunot vai samierināties?” piedāvā dažādas stratēģijas, ar kuru palīdzību attiecības atjaunot, uzlabot vai pārtraukt. Viņa sniedz konkrētus piemērus un praktiskus ierosinājumus, ko likt lietā dažādās situācijās. Grāmatā ietverts arī tests, kas palīdz saprast, cik gatavs esi spert soli pretī otram cilvēkam.

Grāmatā “Mācīšanās prasmes” -  kā mācīties efektīvāk, doti padomi, kā organizēt mācību procesu, iekārtot mācību vietu un veidot dienas režīmu, kā stiprināt motivāciju mācīties un pašpārliecību, uzlabot koncentrēšanās spējas un atmiņu, kā pārvarēt stresu.

“Dabas pētnieka gudrību grāmata” - metodiskie materiāli ir domāti dabaszinību apguvei  pirmsskolā. Uz kompetenču attīstību balstītā pieeja paredz to, ka bērni dabaszinību pamatus apgūst pēc iespējas reālā vidē, tas ir - vērojot to, kas notiek viņu apkārtnē. Grāmatas noslēgumā ievietots metodisks materiāls, kas skaidro arī kompetenču pieejas būtību.

 Daiļliteratūra

            “Mīlestība” - rakstniece Nora Ikstena savā jubilejas gadā nāk pie lasītājiem ar īpaši atlasītu stāstu un eseju izlasi. Mīlestība ir ceļš, ko autore rauga kā cilvēkam iespējamo tapšanu par personību — rimti atzīstot un pieņemot visu, kas šķietami lieks dvēseles mieram: gan sāpes, pazemojumu, noraidījumu un izmisumu, gan alkas un plosošas vēlmes.

“Sūzenas efekts” - Sūzanai Svendsenai ir kāds neparasts talants – viņa profesionāli izdibina citu glabātus noslēpumus. Visu savu dzīvi Sūzana ir izmantojusi šo savu talantu, bet šobrīd viņas ģimenes nākotne ir apdraudēta un viņai pašai draud cietumsods. Un tieši tagad Sūzana saņem piedāvājumu no bijušā Tiesību ministrijas ierēdņa: pielietot savu īpašo talantu vēl vienu reizi apmaiņā pret visu apsūdzību atcelšanu. Ikviena dāņu rakstnieka Pētera Hēga sarakstītā grāmata ir kā izsmalcināts baudījums... Viņa jaunākais romāns ir ekscentrisks futūristisks trilleris!

Romāns “Slepenās stundas” ir turpinājums S.Montefjores triloģijai par Deverilu dzimtu. Aizkustinošs stāsts par mīlestību, cilvēciskajām šaubām, attiecību samezglojumiem un visdziļākajām ilgām, kuras pazīstamas katram no mums. Lasot šo Montefjores romānu, arī jūs sajutīsiet sevī kādu kripatiņu Deverilu kaislības!

 Bērniem  un jauniešiem

“Mazais pūķis Kokosrieksts spoku pilī” - šoreiz Kokosrieksts ar draudzeni – dzeloņcūku Matildi dodas pastaigā pa Klinšu mežu, kur viņus pārsteidz negaiss. Draugi paglābjas drūmā pilī, kas slejas klints galā meža malā. Tur ir sausi un silti, taču diezgan neomulīgi. Šķiet, uz mierīgu nakti nav ko cerēt – kad pulkstenis nosit divpadsmit, pils lielās zāles durvis atsprāgst vaļā un draugiem nākas piedzīvot tādas lietas, ka šermuļi skrien pār kauliem.

"Vai tiešām?"  -  jauna  enciklopēdija  zinātkāriem  kāpēcīšiem,  kurā  viņi  atradīs  izsmeļošas atbildes  uz  vairāk  nekā  200  āķīgiem jautājumiem: Vai taisnība, ka zinātnieki ir izgudrojuši apmetni, kas  padara  neredzamu, un radījuši dzīvnieku, kas nosaukts par vistozauru? Vai Francijā kādreiz vienā stundā bijušas 100 minūtes?

Apgādā "Zvaigzne ABC" iznākusi dzejoļu izlase bērniem "Simts un vēl". Konkrētu dzejoļu meklēšana atvieglo sakārtojums pēc autoru uzvārdiem alfabēta secībā un tematiskais rādītājs. Grāmata paredzēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem.

 Visus grāmatu jaunumus var aplūkot šeit.

Komentāri