Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

25.01.2019 | Anna Lemeševska
First_page_img036

Kad apnīk sniegoties, ir nosalis deguns un rokas, Baložu bibliotēkā tevi gaida interesantas grāmatas!

Fotogrāfs un kultūras pieminekļu pētnieks Vitolds Mašnovskis veicis ap 1200 Latvijas muižu kompleksu dokumentālu fotofiksāciju un izpēti. Enciklopēdijas "Muižas Latvijā" vairāku sējumu izdevums radīts kā veltījums Latvijas valsts simtgadei. Iznācis enciklopēdijas 1.sējums.

Apgāds “Lietusdārzs” izdevis grāmatu “Telomēru efekts”, kas vēsta par ikvienam cilvēkam būtisko, neatņemamo šūnu novecošanas gaitu. To regulē “gēnu uzgaļi” telomēri, kas ietilpst DNS sastāvā, cilvēka dzīves laikā tie kļūst īsāki un nosaka viņa veselības pasliktināšanos. Taču šī grāmata vēsta arī par cilvēka iespējām šo procesu ietekmēt.

“Sapiensi. Cilvēces īsā vēsture” - no nenozīmīga primāta Āfrikas nomalēs līdz pasaules valdniekam. Kas ļāva mūsu sugai spert šo milzīgo soli augšup pa dzīvnieku piramīdas kāpnēm? Vienīgā cilvēku radītā sistēma, kurai uzticas ikviens neatkarīgi no dzimuma, rases un pasaules uztveres - kas tā ir? Jūs domājat, ka zināt atbildes uz šiem jautājumiem? Šī grāmata mainīs jūsu priekšstatus par daudz ko...

 Daiļliteratūra

 “Kolimas stāsti” - Varlama Šalamova stāsti par padomju represijās cietušajiem un pārbaudījumiem, ko viņi piedzīvoja nometnēs: badā, aukstumā un pazemojumos cilvēkā spēja saglabāties vien zemākie instinkti.

“Vilka jūras šaurums” - šķērsojot Vilka jūras šaurumu, bojā iet jauns briežu audzētājs. Drīz pēc tam mirušu atrod pilsētas mēru. Vai starp abiem notikumiem ir kāda saikne?

“Zahera viesnīca” - šajā aizraujošajā romānā Rodika Dēnerte padara leģendāro viesnīcu par skatuvi saviļņojošu tēlu virknei. Viņa paver priekškaru, lai meistarīgi parādītu laikus, kas šķiet sen aizmirsti, stāsta par savu varoņu tiekšanos pēc dvēseles brieduma un seko viņu gaitām caur Eiropas monarhiju norietu līdz 20. gadsimta pretrunām.

Par kaislību uz ēdienu, cīņu par atzinību un nāvējošu noslēpumu. Aizraujoša intriga, noslēpumi un spriedze, kas aug ar katru lapaspusi… Tieši tāds ir zviedru rakstnieces Hannas Lindbergas romāns “Stokholmas virtuve”. Katram šī romāna varonim ir savi mērķi un motīvi, katram savs noslēpums, dažam tas ir dzīvības cenas vērtē.

 Bērniem un jauniešiem

“Latvijas vēstures ilustrētā hronoloģija” - atlokāma laika līnija un karšu galerija – ļaus labāk saprast, kad un no kādām daļām izveidojās Latvijas kultūrvēsturiskie novadi, kādi vēstures posmi izdalāmi mūsu vēsturē, kādas valstis Latvijas teritorijā pastāvējušas sākot no viduslaikiem, kas ar tām noticis, kāda ir valstiskuma vēsture Latvijas teritorijā.

“Rožu spoks”  - Rundāles pils rēgs – Melnā dāma nelaimīgas mīlestības dēļ nespēj atrast mieru un, nemitīgi laužot rozes, bendē dārzā augošo rožu krūmu. Par to ir ļoti noraizējies pils saimnieks Imants Lancmanis. Palīgā dodas pati Rundāles pils…

“Skolēna pašizpausme teātra mākslā” - sniegtas noderīgas idejas teātra mākslas elementu izmantošanai gan mācību procesā, gan ārpusstundu nodarbībās.  Grāmatā atradīsim 16 nodarbību plānus skolēniem vecumā no 7 līdz 16 gadiem radošas pašizpausmes attīstīšanai.

 Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit.

Komentāri