Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

14.08.2018 | Ieva Eglīte
First_page_attels851

Iegādātas jaunas grāmatas - vēsiem vasaras vakariem, karstām atvaļinājuma dienām, gan arī pilnas ar zināšanām!

Vēsturisko mīlas romānu cienītājiem romāns “Snoushilas muižas mantinieki” aizved lasītāju uz 19.gadsimta Angliju. Godātā sera Sačmora meita Katrīna ir iemīlējusies dārznieka dēlā Pērsijā. Tas vecākiem nav pieņemams, tāpēc meitene tiek nosūtīta uz Snoushilas muižu par untumainās lēdijas Martas Derabontas kompanjoni. Meitene drīz vien atskārš, ka Derabontu ģimene glabā kādu noslēpumu. Kas ir skaistā sieviete gleznā? Kur pazudis zēns, kas senāk dzīvojis Snoushilas muižā?

Greznās Snoushilas muižas un gleznainie Kotsvoldas dabas apraksti liek domāt par brīvdienu ceļojumiem.

Kriminālromānu cienītājiem patiks Maikla Konelija “ Farmaceits. Divi patiesības veidi”  - vietējā aptiekā mīklainos apstākļos nogalināti divi farmaceiti. Harijs Boss kopā ar kolēģiem sāk sekot pavedienu virknei, pamazām atklājot vērienīgu un ārkārtīgi bīstamu farmācijas melno tirgu.

“Tante Poldī un sicīliešu lauvas”  ir kā mis Mārpla sicīliešu gaumē... Valentīno - jaunais, glītais puisis, kurš palīdz Poldī mājas un dārza darbos,- pazūd bez pēdām. Vai viņš būtu nokļuvis mafijas nagos? Poldī sāk pati izmeklēt šo savādo pazušanu.

„Sibīrijā tapušas vēstules uz bērza tāss”- vēstules uz trauslā, bet skaistā materiāla rakstījuši deportētie saviem tuvajiem dzimtenē vai citā nometnē. Sākotnēji daļai ļaužu nav bijis nekā cita, uz kā rakstīt, vēlāk tas kļuvis par veidu, kā tuvajiem aizsūtīt daļu no Sibīrijas dabas.

“Mana ikdienas harmonija. 100 soļi līdz miera” - grāmatā iepazīsiet elpošanas un fiziskos vingrinājumus, rosinošus citātus, pārdomu lappusītes un praktiskus padomus atelpai daudzās dzīves situācijās.

“Mājas kūpinājumi” – svaiga foreles fileja vai izsmalcinātas karaliskās garneles, cūkas plecs vai vistas krūtiņa, kas būs saldu sulu pilna? Vēlaties pagatavot kūpinātu sieru? Riekstus? Olas? Maizi? Šī grāmata pierādīs, ka gardi kūpināt var katrs!

“Ceļa locītava. Traumas un citi bojājumi fizioterapeita skatījumā” - sniegta pamatinformācija par ceļa locītavas uzbūvi un ar to saistītajām traumām, kā arī plašs vingrinājumu klāsts ceļa locītavas stiprināšanai.

“Kā aplūkot mākslas darbus” - apkopotā informācija un spriedumi palīdzēs izprast un baudīt mākslas darbus gan aktīvam muzeju apmeklētājam, gan mākslas albumu kolekcionāram, gan vienkārši zinātkāram vērotājam.

Grāmatas mazajiem:

“Mini zoodārzs” – grāmata ar atveramiem lodziņiem ļaus bērniem izzināt dzīvniekus.

“ Ekskavators, traktors, atkritumu savākšanas mašīna” priecēs auto mīļus.

Sērijā “Ledus sirds”  ir jauna grāmatiņa miedziņam “ Lieliska dzimšanas diena” – jauns stāsts par iemīļoto multiplikācijas filmas varonēm.

Grāmatā “Es dodos dzīvē” ir stāstiņi par bērna pirmo pieredzi dažādās dzīvēs situācijās: slimnīcā, bērnudārzā, pie zobārsta, ballītē, lidojumā ar lidmašīnu u.c.

“Rekur ir!” ir jauna dzejoļu grāmata par ģimeni, bērnību, skolu, gadalaikiem, dabu, darbiem un nedarbiem, blēņām un neblēņām, svētkiem un svinēšanu, Latviju. Kā arī, protams, joki, smaidi un smiekli.

Grāmatas skatīt šeit

Komentāri