Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

24.05.2018 | Anna Lemeševska
First_page_attels633

Tik siltā un saulainā laikā aizvien vairāk gribas atrasties ārā un izbaudīt maiju! Baložu bibliotēka piedāvā grāmatas, kas iedvesmo!

Mūsdienās cilvēks bieži vien jūtas noguris un iztukšots, tāpēc nepieciešams iemācīties pasargāt sevi un atjaunot enerģiju, novēršot saslimšanu. Šeit var talkā nākt mūsu zaļie draugi - koki un krūmi. “Dendroterapija” - grāmatā pastāstīts, kā pareizi veikt ārstniecības seansu. Lai koks palīdzētu, ar to jāmāk sarunāties, pareizi tam pietuvoties, lūgt palīdzību. Jāzina, kuri koki ir enerģijas devēji (donori), kuri - enerģijas ņēmēji (vampīri) un kuri ir neitrāli.

Grāmatā “Skriešana iesacējiem”- atradīsiet ieteikumus un padomus: kas ir vajadzīgs, lai sāktu skriet; kā sagatavot sevi veiksmīgai skriešanai; atklāsiet dažādas skriešanas tehnikas; uzzināsiet padomus, kas neļaus zaudēt motivāciju. Smaidiet un izbaudiet savus skrējienus!

 “Māja bez atkritumiem” - autore apraksta personīgo pieredzi, dalās zināšanās un sniedz simtiem praktisku padomu, rādot, ka bezatkritumu dzīvesveids iespējams pat visaizņemtākajiem cilvēkiem. Tas ir iespējams, ja izmanto galveno zero waste principu: atsakies, samazini, izmanto atkārtoti, pārstrādā, kompostē!

Piedzimis bez rokām, bez kājām un bez iespējas fiziski sevi aizsargāt, Niks Vujačičs bija “terorizētāju sapnis”. Grāmatā “Esi stiprs” autors atklāj kā izdzīvot un stāties pretī šīm grūtībām! Viņš mudina pārvarēt šķēršļus, nekad nepadoties, izvirzīt lielus mērķus un veltīt pūles tam, lai tos sasniegtu.

 Daiļliteratūra

Dokumentālais romāns “Stikla bērns” ir atklāts vēstījums par autores – Marjas Kangro  personīgo traģēdiju, uzzinot par ilgi gaidītā bērna nedziedināmo slimību. Zaudējums uzjunda eksistenciālus jautājumus, un apbrīnojama ir autores spēja saglabāt pašironiju un humoru pat tumšākajos dzīves brīžos.

“Bez robežām” ir sestā J.Adlera – Olsena grāmata sērijā par Q nodaļu un Karla Merka izmeklētajām lietām. Karlam Merkam neatliek nekas cits kā uzņemties 17 gadus vecu un ārkārtīgi traģisku lietu par jaunu, dzīvespriecīgu sievieti, kura pazuda no tautas augstskolas un tika atrasta mirusi.

“Misters Ročesters” - kopš Šarlotes Brontē klasiskā romāna “Džeina Eira” iznākšanas pagājuši vairāk nekā 170 gadi, bet noslēpumainais, pievilcīgais, vīrišķīgais Edvards Ročesters jeb misters Ročesters aizvien vēl apbur jaunas lasītāju paaudzes. Kāds viņš bija patiesībā? Atbildi, iespējams, sniegs Sāras Šūmeikeres veiklais un saistošais labi zināmo notikumu pārstāsts no mistera Ročestera skatpunkta.

 Bērniem un jauniešiem

Grāmatā “Mana un tava Latvija” uzzināsiet, kā Latvija atkal tapa brīva, kāpēc Baltijas jūru mēdz dēvēt par Dzintarjūru  un daudz ko citu. Lai kas tu būsi nākotnē, atceries: tavas saknes ir šeit, brīnumu pilnajā Latvijā!

“Mans vectēvs bija ķiršukoks” - pilsētas zēnam Tonīno mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

Bilžu grāmata "Vista vai ola?" asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis.

 Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit.

Komentāri