Berries

Jaunas grāmatas Baložu bibliotēkā

27.06.2017 | Anna Lemeševska
First_page_att_ls315

Klāt ilgi gaidītā vasara, kad gribas aizvien ilgāk būt dabā – parkā, pļavā, mežā vai pie ūdeņiem. Lai apvienotu patīkamo ar derīgo, varam savākt ārstniecības augus, kopā ar bērniem saklausīt dažādu putnu balsis, apmeklēt Rīgas skaistākos parkus. Daudzveidīgais jauno grāmatu klāsts par dabu palīdzēs kļūt vērīgākiem un laimīgākiem.

 Grāmatā “Veselība pie mājas” - apskatīti 100 Latvijā populārākie, pieejamākie ārstniecības augi un to praktiskās pielietošanas iespējas.

Lasītāji var uzzināt:
* ko, kad un kā vākt, žāvēt un uzglabāt;
* kāda ir katra auga iedarbība un ķīmiskais sastāvs;
* kā un kādu problēmu risināšanai lietot dažādas no augiem iegūtās drogas;
* cik droša ir katra auga izmantošana.

 Grāmata “Rīgas dārzu un parku ceļvedis” vēsta par to, kā Rīga no neliela lībiešu ciema Daugavas palienē izauga par skaistu, parkiem bagātu mūsdienu pilsētu. Trīs mūsu dārzu mākslas korifeji — Georgs Kūfalts, Andrejs Zeidaks un Kārlis Barons — nemitīgi gādāja un cīnījās, lai Rīgā tiktu ierīkoti jauni parki un dārzi.

 “Ar  plinti  plecā  pasaulē” -  aizraujošā   ceļojumu    sērijas   “Aiz apvāršņa”    grāmatā   par   mednieku piedzīvojumiem Latvijā un pasaulē!
 Mednieks vienmēr ir gatavs X stundai Magadanā, Altajā, Sajānos, Čehijā, Āfrikā vai Latvijā — arī mūsu pašu mežakuilis, ja ir savainots, var būt ļoti bīstams...

 Bērniem un jauniešiem

 Grāmatas “Latvijas zīdītāji” - autore Gundega Kampe-Pērsone ir bioloģe, kas specializējusies zīdītāju izpētē. Grāmatas galvenajā daļā aprakstītas visas līdz šim Latvijas faunas sarakstā iekļautās sugas - šo dzīvnieku morfoloģija, izplatība, dzīvesveids, barošanās un vairošanās.

  “Mazākie klasē” - brīnišķīgi ilustrētā grāmata par Latvijā mazākajiem putniņiem un zvēriņiem, kuri reizēm tiek piemirsti. Lasot šo grāmatu uzzināsim: kuram aste gandrīz vienmēr ir izslieta gaisā; kurš izmanīgi aizvilina no ligzdiņas ienaidniekus; kurš čakstina un kurš vītero; kuram ligzdiņa karājas lokana zara galā; kurš ir vismazākais plēsējs pasaulē...

 “Meža putnu mazā dziesmu grāmata” - aprakstīti 12 galvenokārt mežā sastopami putni – dižraibais dzenis, dzilnītis, sīlis, zeltgalvītis un citi. Īsi raksturota katra putna sastopamība, barība, ligzda, olas, izskats, garums un dzīvesveids. Grāmatas īpašā pievilcība rodama putnu balsu ierakstos, kurus iespējams atskaņot, nospiežot attiecīgo pogu ar putna attēlu.

  Ar visiem grāmatu jaunumiem var iepazīties šeit

Komentāri