Berries

Jauna izstāde muzejā!

10.09.2018 | Ināra Rumbina
First_page_izstaadeklizma_001

Aicinām iegriezties Ķekavas novadpētniecības muzejā, lai apskatītu Initas Ruņģes Grāveres tekstilkolāžu izstādi "Klizma". Māksliniece nāk mo Liepājas, bet strādājusi  arī mums kaimiņos Baldones Mākslas skolā par vizuālās mākslas valodas pamatu skolotāju. Šobrīd strādā vispārizglītojošās skolās par vizuālās mākslas skolotāju.

2013. gadā viņa atsaucās mākslinieces Ingemāras Treijas aicinājumam un pievienojās Tukuma skartajiem māksliniekiem un katru gadu piedalās kopizstādēs Latvijā: pavasarī - Tukuma muzejā galerijā „Durvis”, rudens izstādēs Slampē, Kandavas novada muzejā, Jūrmalas muzejā. u.c.

Par izstādes nosaukumu viņa saka:

„Laikā, kad Latvijas simtgades pasākumu maratonā katrs darina sev tautastērpu, kurā atspoguļojas darinātāja identitāte, meklējot latvisko, ikvienu skar pasaulē notiekošās pārmaiņas. Ierosmi izstādei izvēlētajam darbam deva Latvijas Televīzijas pirmajā programmā raidītā Gundara Rēdera intervija ar krievu rakstnieku un “Los Angeles” žurnālistu Sergeju Loiko, kura darbi Krievijā ir aizliegti. Raksturojot  Ukrainas neatkarības centienus pret agresoru, intervijā  izskanēja skarbs salīdzinājums – “kā klizma...”. Agresijas akti nepilnu divtūkstoš kilometru attālumā no Latvijas robežas mudina neaizmirst vēstures pieredzi un apzināties, ka arī Latvijas neatkarība Krievijai ir tikpat neērta."

Katram izstādē redzamajam darbam ir savs stāsts. Ar humora pieskaņu tekstilā ir risināts skolotāju radošums finansiālās pieticības fonā. Māksliniece cer, ka pirms četriem gadiem veidotais darbs „Skolotāja alga Latvijā” par joprojām aktuālu tēmu, pēc izstādes kā dāvinājums atradīs vietu Izglītības un zinātnes ministrijas interjērā.

Izstāde būs atvērta līdz 29. septembrim.

Foto

Komentāri