Berries

Izstāde "Latvijas gadsimts"

15.05.2018 | Aija Grīnvalde
First_page_latvijas_gs598

No 2018. gada 4. maija Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās Rīgā, Brīvības bulvārī 32, apskatāma mūsu valsts simtgadei veltīta izstāde “Latvijas gadsimts”. Vērienīgākajā muzeju nozares sadarbības projektā kopš valsts neatkarības atjaunošanas ir iesaistījušies 68 valsts, pašvaldību un privātie muzeji. Viens no tiem - arī Ķekavas novadpētniecības muzejs, no kura krājuma ir eksponēti 23 priekšmeti.

Izstāde veidota kā hronoloģisks stāsts par Latvijas idejas nozīmi latviešu nācijas un sabiedrības dzīvē, iekļaujot dažādo laikmetu politiskos kontekstus, katra laikposma kultūras, sabiedrisko vai saimniecisko dzīvi raksturojošus priekšmetus un cilvēku dzīvesstāstus. Varam lepoties, ka starp tiem ir arī mūsu novadnieku Pētera Sējas un Jāņa Biezā dzīvesstāsti, ko papildina dāvinājumi no Sēju un Biezo ģimenēm. Īpaši pateicamies Jurim Biezajam un Skaidrītei Biezajai, kā arī Artim Sējam par dalīšanos ar ģimenes relikvijām.

Dizainu izstādei veidojis starptautiski godalgotais dizaina birojs H2E, kuru vada mākslinieki Inguna un Holgers Eleri. Rīgas pils atjaunošanas darbu aizkavēšanās dēļ tā notiek Rīgā, Brīvības bulvārī 32, LNVM pagaidu mājvietā. Tika izremontētas vairākas papildu telpas, tādējādi izstādes kopējo iespējamo platību palielinot līdz 654 kvadrātmetriem.

Muzeja darba laiks: otrdien - svētdien 10.00-17.00; jūnijā, jūlijā, augustā otrdienās 11.00-19.00

Vairāk informācijas http://www.latvijasgadsimts.lv/?lng=lv  

Attēlu galerija

Komentāri