Berries

Ir katram roka jāpieliek....

30.04.2015 | Vita Priede
First_page_dsc_0354

„Ir katram roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet” /Rainis/

Tā teicis ir Rainis un mēs nevarējām palikt malā un pielikām savas čaklās rociņas pie lielā mērķa realizēšanas - lai līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt. Šāds mērķis ir izvirzīts Lielajai talkai, kas šogad notika 25.aprīlī.

Jau pulksten desmitos no rīta tikāmies pie Katlakalna baznīcas, kur mūs sagaidīja Draudzes pērminderis Igors Martinelli, ar sagatavotu darba uzdevumu. Kā jau talkā pieklājās tika piešķirti cimdi un atkritumu maisi, ja nu būs nepieciešamība. Tika doti norādījumi, kas būtu nepieciešams padarīt un mēs ar lielu azartu ķērāmies pie darba. Izložņājot, pie baznīcas esošos teritoriju tika savākti lielākie koki un nogādāti uz ugunskura vietu, speciāli paredzētu, atradās arī pa pāris gružiem zemē nomestiem, bet ne daudz.

Apkopuši baznīcas teritoriju devāmies pastaigā uz turpat netālo Balto kāpu. No kuras paveras pasakains skats uz Rīgu pāri Daugavai. Protams, ka turp nedevāmies, ar tukšām rokām, līdzi paņēmām atkritumu maisus, tukšus. Atpakaļ, protams, arī devāmies ar maisiem, tik šoreiz pārpildītiem  Secinājām, to, ka neatkarīgi no vietas skaistuma atrodas cilvēki, kam ir vienalga, kas aiz tiem paliek, galvenais, ka paši ir labi atpūtušies. Arī mēs tur labi atpūtāmies , aiz sevis atstājot tīrāku, skaistāku un sakoptāku nelielu daļiņu no mūsu novada.

Pēc labi padarīta darba var arī mazliet atpūsties. Draudzes pērminderis Igors novadīja mums nelielu, bet ļoti interesantu ekskursiju pa baznīcas dārzu, kurā aug dažādi eksotiski koki un krūmi. Diāna mums bija sagatavojusi gardu ,jo gardu zupu un kas var būt labāks par zupu svaigā gaisā pēc labi padarīta darba.

Paldies Igoram, par silto uzņemšanu!

Paldies Diānai, par gardo zupu!

Paldies mums, par labo darbu!

Saviešu vārdā - Aija T

Komentāri