Berries

Iepazīt Libānu- dejojot!

19.04.2013 | Vita Priede
First_page_lib_na_maza

 

Protams, šis ir Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku gads, visu gaidas vērstas tikai šajā virzienā, bet tas nenozīmē, ka mēs neinteresējamies arī par citām lietām. Nē, nē, Ķekavas novads lūkojas uz visām pusēm, tai skaitā arī tālu aiz valsts robežām. Ja vēl nezināt, tad pastāstīšu, ka Ķekavas novads sadarbojas ar Annas Lindes fondu un šī gada aprīlī piedalāmies starpkultūru festivālā „Otrpus Vidusjūrai”. Šī festivāla ietvaros visā Latvijā būs iespēja iepazīties ar ļaudīm, kas dzīvo otrpus Vidusjūras un gan ieradušies šeit viesos festivāla ietvaros, gan arī jau pastāvīgi dzīvo Latvijā, iejusties tālu, nepazīstamu valstu sajūtās, iepazīties ar to mākslu, kultūru, , literatūru, kino, animāciju, izgaršot nacionālos ēdienus, dzērienus, ieraudzīt krāsas un tradīcijas, kā arī uzzināt daudz jauna un pagaidām nezināma

Mūsu stāsts ir pat vēl nedaudz interesantāks.... Šajā sezonā  JDK „Katlakalns” ieradās jauna, atraktīva dalībniece – Vineta. Laba dejotāja, laba draudzene un, kā izrādās, arī laba sieva. Latviešu bāleliņi šoreiz ir nokavējuši un mūsu Vinetu ir apprecējis kāds jauks jaunieties no valsts otrpus Vidusjūrai – Libānas. Tādēļ dikti ilgi mēs nedomājām, pirms izvēlējāmies, ar kādu valsti vajadzētu iepazīties tuvāk. Tādēļ naski ķērāmies pie projekta rakstīšanas, likām Vinetu pie darba, iesaistot viņas arī viņas dzīves draugu un rezultātā tapa projekts un nu mums ir tas gods ielūgt Jūs visus 20.aprīlī plkst. 18:00 uz Baložu kultūras namu Iepazīt Libānu!

Gatavojoties šim erudījas vakaram, izdomājām, ka pietiks taču vienreiz dejot tās latviešu tautas dejas! Nu cik var? Palūdzām, lai Vineta no Libānas atsūta mums vietējo mūziku un palīdz ar horeogrāfiju un pēdējās pāris nedēļas mūsu mēģinājumi izskatījās gluži kā Agatas Kristi romānā „Austrumu ekspresis”.  Paldies Agrim, ka viņš pielāgoja libāniešu deju soļus latviešu kājām un paldies mūsu puišiem, kas erudīcijas vakarā piepalīdzēs kā tehniskie darbinieki, par to, ka viņi pārāk skaļi nesmējās par mūsu tirināšanos austrumnieciskos ritmos. Svīdām un nebija viegli, bet, lai redzētu, kā mums ir izdevies, sestdien Jums jānāk skatīties. Pasākumā būs iespēja piedalīties viktorīnā un diskusijās par Libānu ar īpašo viesi – Latvijas – Libānas kultūras biedrības un Arābu kultūras centra priekšsēdētāju Hosamu Abu Meri, kurš tāpat kā lielākā daļa no mums ir Ķekavas novadnieks! Varēsiet iepazīties un paši iemēģināt pāris tradicionālus libāņu deju soļus, kā arī nobaudīt īstu libāņu kafiju!

Tā kā, izbaudot šo brīnišķīgo pavasari, sestdienas vakarā droši nāciet uz Baložu kultūras namu – mēs būsim tur un priecāsimies kopā iepazīt tālu austrumu zemi – Libānu!

JDK Katlakalns vārdā- Ieva

Komentāri