Berries

Iepazīsti profesiju - jūrnieks, ,,Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs'' viesojās Katlakalna bibliotēkā

19.10.2017 | Daiga Dinsberga
First_page_img_1096

Lielākajai daļai bibliotēku nozares pārzinātāju un sekotāju apzīmējums “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs” ir pazīstams vai vismaz šķiet dzirdēts jau ilgāku laiku, kā arī ir zināma tā izcelsmes vieta – Salacgrīva. Izrādās, ka ideja uz esošās bibliotēkas bāzes radīt interaktīvu bibliotēku – Jūrniecības centru, kā arī tematiski dažādot darbību, īpaši akcentējot jūrniecību vietas un izglītību, Salacgrīvas bibliotēkā radās jau pirms nepilniem trīs gadiem. Pirms vairāk nekā gada nodibināta arī tāda paša nosaukuma biedrība.

 

Viens no biedrības “Bibliokuģis Krišjānis Valdemārs” pamatmērķiem ir popularizēt ne vien jūrniecību, bet arī atbalstīt bibliotēkas, pievērst uzmanību literatūras, kultūras un kino tradīcijām.  “Bibliokuģa” patrons ir kinorežisors Jānis Streičs, goda kapteinis – Ventspils ostas kapteinis Arvīds Buks, “pareizā kursa turētājs” – Jūras spēku viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

 

17. oktobra pasākumā uzzinājām ne tikai interesantus faktus par “Bibliokuģi”, bet arī iepazinām tā veikumu novada kuģniecības un kultūras vēstures popularizēšanā.

  “Bibliokuģa” komandas pārstāvji – Salacgrīvas novada bibliotēkas vadītāja Hedviga Inese Podziņa (“Bibliokuģa” idejas autore), žurnālists Gints Šīmanis (kuģa bocmanis).

Komentāri