Berries

Fotokonkurss "Atkritumi meklē mājas!"

27.05.2013 | Aiva Veršiņina
First_page_atkritumi2-01

                 No š.g. 22.marta līdz 29.martam seši jaunieši un divi grupas līderi devās pārstāvēt Ķekavas novadu jauniešu apmaiņas programmā Linking Cultures Dānijā. Nedēļas garumā jaunieši no trim valstīm – Latvijas, Dānijas un Itālijas radoši strādāja, lai ģenerētu un realizētu dažādus projektus, kas saistīti ar kultūras un mediju producēšanu. Viens no mazajiem projektiem tika realizēts saistībā ar atkritumu šķirošanu, kas šobrīd ir iedvesmas avots pieskarties šai tēmai arī Ķekavas novadā.

                Tieši mēs paši esam tie, kas veidojam vidi ap sevi. Kultūra nav tikai pasākumu apmeklēšana, bet ir arī attieksme pret vidi sev apkārt un tās saudzēšanu. Tas nemaz neprasa daudz laika – savākt atkritumus pie upes pēc piknika vai neizmest konfekšu papīrīti arā pa mašīnas logu. Arī izdzerto stikla pudeli iemest tai paredzētājā konteinerā un izlasīto žurnālu neprasa nekādas pārcilvēcīgas pūles – tā ir tikai vēlme vidi sev apkārt padarīt zaļāku un  sakārtotāku.

                Lai darītu lielas lietas, ir jāsāk ar mazākām, tāpēc, pirms meklēt risinājumu grandioziem projektiem, ir jāsāk ar to, ko jau varam darīt tūlīt! Vai zini, kur ir tuvākais atkritumu šķirošanas punkts Ķekavas novadā? Vai zini kādas krāsas atkritumu šķirošanas konteineri ir blakus tavām mājām un skolai, drauga mājām? Apmaiņas programmas Linking Cultures dalībnieki aicina ieskatīties tajā, ar, ko sastopamies ik dienas, pat par to jau vairs nepiedomājot. Meklē un atrodi visvairāk atkritumu šķirošanas konteinerus Ķekavas novadā, nofotografē, piefiksē adresi un bildes sūti uz linkingculturess@gmail.com līdz š.g. 9.jūnijam. Klāt pievieno savu kontaktinformāciju un atbildi uz jautājumu: „Kāpēc šķirot atkritumus ir kulturāli?”

                Visvairāk bilžu iesūtītājam balvā dāvināsim Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūras dāvanu karti 10LVL vērtībā, ko varēs izmantot, iegādājoties biļetes uz pasākumiem, kā arī pirmajiem 10 bilžu iesūtītājiem īpaša pārsteiguma balva no Latvijas Zaļā punkta!

Liels paldies par atbalstu SIA Latvijas Zaļais punkts, īpaši Ievai Jeromanei, un Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūrai!

Ar fotokonkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Seko jaunumiem Linking Cultures facebook lapā.

Kuri jaunieši piedalījās apmaiņas programmā vari uzzināt šeit.

Kā jauniešiem gāja Dānijā pirmajā, otrajā, trešajā, ceturtajā, piektajā, sestajā un sepītajā dienā vari izlasīt bloga sadaļā.

Komentāri