Berries

Flautists pie bungām un kontrabasists pie klavesīna jeb JMT jaunieši saspēlē Tīnūžos

01.07.2014 | Estere Pumpura
First_page_2014-06-029

Ir dzirdēts teiciens – cilvēks ir tik vecs, cik viņš jūtas. Un, neskatoties uz to, ka Jaunā Miltu teātra dalībnieku vidējais vecums jau mazliet pāri 30, tikām saņēmuši uzaicinājumu piedalīties jauniešu teātru festivālā Tīnūžos.

Tā kā Jaunajā Miltu teātrī darbojas vidēji 15 cilvēki, tad nu arī paši jaunākie 15 devāmies sadraudzēties ar jauniem teātra cienītajiem no Tīnūžiem, Limbažiem un Rīgas. Tā bija brīnišķīga sestdiena, jo spīdēja pat saulīte un pats neticamākais - mēs patiešām bijām gandrīz gatavi savai izrādei;) Par izrādi gan būtu vesels stāsts, bet ja īsi, tad no jauna „uzlikām” pirms pieciem gadiem iestudēto izrādi „Svētais karš”, un tā kā sastāvs, protams, ir mainījies, nolēmām intereses pēc lomas vienkārši izlozēt – apmēram kā flautists pie bungām un kontrabasists pie klavesīna. Neraugoties arī uz pavisam nedaudzo mēģinājumu skaitu, rezultātā vismaz pašiem aktieriem bija prieks darboties un arī skatītājiem patika, vismaz tiem dažiem, kas pienāca un to pateica:)

 Bet vēl pirms savas izrādes mēs noskatījāmies arī pārējo jauniešu izrādes un jāsaka, ka tās visas tiešām aizrāva un, godīgi sakot, pat pārsteidza gan ar formu, gan īpaši dzīvo aktierspēli. Mūsu kolektīvā pat izvirzījās katram savi favorīti! Tam visam pa vidu visiem bija arī brīnišķīga iespēja arvien iepazīt savu ķermeni un prasmi sadarboties ar partneri meistarklasē pie Ritas Lūriņas un, cerams, katrs no tās arī paņēma sev ko līdz.

Bet kā jau festivāls, tas nebeidzas ar izrādēm vien, tīnūžnieki bija parūpējušies arī par nelielu ekskursiju pa tuvāko Ikšķiles novada apkārtni, kas ar baltu skaudību ļāva noraudzīties uz sakopto un iespējām bagāto vietu; sportiskām aktivitātēm, kur lieti noderēja mūsu vasaras nometnēs apgūtās dvieļbola prasmes. Turklāt, tumsiņai iestājoties devāmies aizraujošā nakts orientēšanās distancē, kur domājām ne tik daudz par rezultātiem, bet ļāvāmies baudīt pasakaino Tīnūžu muižas parku ar saliņu, Mazās Juglas dažādos tiltiņus un ziedošās pļavas ar smaržojošām vīgriezēm vai arī kādām citām puķēm... Un tādi laimīgi visi satikāmies pie ugunskura, lai kopīgi spēlētu spēles, dziedātu, sildītu viens otra sirdis...

Par to visu sakām lielu PALDIES tīnūžniekiem – tautas nama vadītājai Valdai, jauniešu teātra „Āķis” vadītājai Kristīnei un viņas jauniešiem un, protams, tehniskajam puisim! 

Bilžu gan tikpat kā nav, jo baudījām pasākumu un piemirsām par to.

Līga

Komentāri