Berries

Deju kolektīvs "Baloži" Īrijā.

05.05.2015 | Anda Kirilova
First_page_img_9314

            Deju kolektīvs „Baloži” no 30. aprīļa līdz 4. maijam piedalījās III Latviešu Kultūras svētkos Īrijā. Šajos svētkos četras dienas tika popularizēta latviešu kultūra un tradīcijas, apmeklētāji tika aicināti iepazīt un apmeklēt Latviju.

            Oficiāli svēkus atklāja ceturtdienas novakarē Dublinas domē, Wood Quay Venue  Latvijas vēstnieks Īrijā Dr. Gints Apals un svētku rīcības komitejas priekšsēdētāja Inguna Grietiņa.  Vēstnieks savā uzrunā atzīmēja, ka Latviešu kultūras svētki notiek Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 25. gadadienas atzīmēšanas laikā.

            Mums bija gods kopā ar Latviešu biedrības Īrijā jaukto kori „eLVē”  un bērnu mūzikas studijas „Mazais Letiņš” instrumentālistu grupu  ieskandināt šo svētku atklāšanu.

        Piektdien deju kolektīvs kopā ar kori „Madona” sniedza viesu kolektīvu koncertu Sean O”Cassey Community centrā.

         Pirmo reizi svētki izskanēja arī ārpus Dublinas Karlovā, kur kopā ar mūsu draugu deju kopu no Īrijas „Karbunkulis” vienojāmies kopīgā koncertā ar Karlovas Dzintara mākslas skolas audzēkņiem.


          Svētdien Dublinas vecpilsētā piedzīvojām svētku kulmināciju. Tie sākās ar ielu gājienu, kurā devās neredzēti liels skaits latviešu, bet pēc tam visas dienas garumā vecpilsētas laukumā notika svētku dalībnieku brīvdabas koncerts.

         Esam guvuši ļoti daudz  iespaidu par Īriju un latviešu dzīvi svešumā. Pateicamies visiem par šo iespēju un atbalstu, īpaši  paldies Ķekavas novada domei , Valsts Kultūrkapitāla fondam un Latvijas Republikas vēstniecībai Īrijas Republikā.

 

 

                                                                                          VPDK "Baloži" un vadītāja Anda Kirilova

Komentāri