Berries

Deju festivāls " Trejdeviņi Tēvu zemē" izdejots

07.05.2013 | Vita Priede
First_page_big_deju_20fest_20katlakalns_20377

 

Jau vienpadsmito gadu Katlakalnā pulcējamies zīmīgā datumā – 4.maijā, lai kopā ar Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienu svinētu arī mūsu pašu svētkus – ikgadējo deju festivālu. Šajos svētkos katru gadu pulcinām savus draugus, lai dalītos dejas priekā gan viens ar otru, gan arī ar skatītājiem. Arī šogad laiks mūs tiešām lutināja, spīdot spožai pavasara saulītei jau ap dienas vidu sākām gaidīt savus viesus – Saulkrastu JDK „Krustu šķērsu”, Carnikavas JDK „Abi divi”, Allažu JDK „Ķimenīte”, Rīgas DA „Pērle”, Skujenes VPDK „Skujene”.

Diena Katlakalna jauniešiem iesākās darbīgi un šokējoši, jo,  ierodoties palīgā uzpost svētku vietu, satikām kādu nepazīstamu jaunieti. Pasveicinājām, jo tāds draudzīgs likās. Daži atpazina, bet daži tikai pēc kāda laika sāka apvaicāties, kas tas par draudzīgo puisi, kas tik aktīvi darbojas un brīžiem pat komandē! Izrādās, ka tas ir mūsu pašu mīļais vadītājs Agris – nogriezis savus skaistos matus! Es, piemēram, biju spiesta muti aizvērt ar roku un ilgi nevarēju saprast, vai gāzties gar zemi no pārsteiguma, vai tomēr labāk iemīlēties.  Būs kāds laiciņš, kamēr pieradīsim.

Bet nu par festivālu. Kā jau tādos nozīmīgos svētkos pienākas, festivālu iesākām ar svinīgām uzrunām – festivālu atklāja Ķekavas novada Domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis un apsveikuma vārdus svētkos mums teica Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūras direktors Artūrs Ancāns. Vēl svētkiem par godu nodziedājām himnu un tad jau varēja sākties dejas.... Tā kā Dziesmu un deju svētku skates visiem kolektīviem jau aiz muguras, tad ar lielu prieku visi skates repertuāru pagaidām esam nolikuši maliņā un deju festivālā katrs bija atvedis ko jaunu vai arī ko zināmu, bet kādu laiku nedejotu. Šogad aizsaulē  aizgājusi ilggadējā Dziesmu un deju svētku virsvadītāja Arta Melnalksne, tad, pieminot viņu, nodejojām arī Artas deju „Raganele, Ragana”. Festivālā redzējām gan „Man deviņi bāleliņi”, gan „Baltu puķu guni kūru”, gan „Spriguļu sišanu”, gan „Pasaciņu” un daudzas citas mums mīļas dejas.

Un noslēgumā bijām sagatavojuši īpašu pārsteigumu – tika dibināts jauns kolektīvs „Mēs, jūs un abi divi” – Katlakalna jaunieši kopā ar draugiem no jauniešu deju kolektīviem nedaudz „sajauca” pārus – sapludinājām kolektīvus kopā un nodejojām deju, kas šogad bija arī festivāla devīze „Trejdeviņi tēvu zemē”!

Paldies visiem, kas ieradās, lai kopā ar mums brīnišķīgi pavadītu laiku un nosvinētu valsts svētkus! Tiekamies jau pavisam drīz – Ķekavas novada svētkos. Jums patiks – mēs mācāmies jaunas dejas!

JDK „ Katlakalns”  spalvas meistare- Ieva

V.Kūkumas foto

Komentāri