Berries

Cauri purvam bānīt`ts trauc

04.11.2019 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc09120

Turpinot piedalīties UNESCO LNK tīkla “Stāstu bibliotēkas” aktivitātēs, pelēkā oktobra pievakarē Baložu pilsētas bibliotēka pulcināja kopā bijušos kūdras fabrikas “Baloži” darbiniekus, baložniekus un citus interesentus. Sarunu tēma – Baložu kūdras fabrikas un šaursliežu dzelzceļa vēsture, kas bija apskatāma un izlasāma arī speciāli sagatavotās planšetēs.

Bibliotekāre Anna Lemeševska ievadrunā pateicās klātesošajiem par bibliotēkai nodotiem fotomateriāliem,  kā arī  atzīmēja bibliotēkas veiksmīgo sadarbību ar “Bānīša draugu klubu” un tās valdes priekšsēdētāju Dāvi Bušu.

Dāvis Bušs ir liels entuziasts, paveicis milzīgu darbu kūdras rūpnīcas darbības un Baložu ciemata veidošanās apstākļu izpētē, un par to viņš bija sagatavojis apjomīgu stāstījumu. Daudzi tikai tagad uzzināja, ko bija plānots būvēt Baložu fabrikas teritorijā un ciematā, un, cik krasi tas atšķīrās no realizētā. Dāvis arī pastāstīja par to, kā tika vākts, atlasīts un publicēts planšetēs redzamais materiāls, un iesaistīja klātesošos neskaidru jautājumu risināšanā, piem., kur beidzās šaursliežu dzelzceļš virzienā uz Ziepniekkalnu; vai tika izmantots sniega tīrītājs; kāpēc Lattorfmaš ražotajai kūdras tehnikai nav izgatavotāja preču zīmes?

Daži atpazina notikumu “varoņus” stāstos par kurioziem un sadzīvi 50.-60.jos gados. Atmiņu vakars aizritēja raiti. Ciemiņi bija iepriecināti, ka viņu fotogrāfijas ir izmantotas planšetēs un paliks šaursliežu dzelzceļa muzejā, ko arī plānots nākotnē izveidot.

Interesi par šo tēmu izrādīja arī Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, pagodinot Baložu bibliotēkas pasākumu ar savu klātbūtni.

Bibliotekāri kopā ar Dāvi aicināja visus klātesošos pārskatīt ģimenes albumus un sameklēt ar fabrikas vēsturi un ciematu saistītos materiālus. Jo, tikai sadarbojoties, var nodrošināt, ka pagātnes notikumi iegūst jaunu skanējumu un paliek nākamajām paaudzēm.

Sirsnīgs paldies Dāvim Bušam un pasākuma apmeklētājiem!

Foto no pasākuma skatīt šeit.

Komentāri