Berries

Baznīcu nakts

17.05.2017 | Vēsma Ozoliņa
First_page_baznicu_nakts_2017_afi_a

Jau vairākus gadus Latvijā, līdzīgi kā muzeju nakts, notiek arī Baznīcu nakts. Tas ir kultūras notikums, kas ielūdz uz satikšanos ar Latvijas baznīcām - mākslas un arhitektūras skaistumu, garīgo mūziku un pārdomām klusumā un lūgšanā. Šogad dalību pieteikušas 180 baznīcas visā Latvijā, tai skaitā arī Doles - Ķekavas ev.lut.baznīca. Baznīcu nakts norisināsies piektdienas, 2.jūnija vakarā laikā no pl.18.00 līdz pusnaktij. Baznīcu nakts programmā iekļautas arī ekumeniski vienojošas iniciatīvas - baznīcu zvanu skaņas pl.17.50, kopīga Tēvreizes lūgšana pl. 21.00. Tiks noturēti aizlūgumi par Latvijas tautu un vallsts ceļu uz simtgadi.

Doles - Ķekavas ev.lut.baznīcā plānotas šādas aktivitātes:  !8.00 ērģeļmūzika ( atskaņo Irēna Kalniņa, Lana Bērziņa, Ilze Millere);  19.00 stāstījums par baznīcas arhitektūru un mākslas vērtībām;  20.00 draudzes mācītāja uzruna un koklētaju ansambļa "Dzītari" koncerts ;  21.00 lūgšana par Latviju;  22.00 Tezē lūgšana;  23.00 filma.

Visa vakara garumā būs iespēja: uzkāpt baznīcas tornī, apskatīt Bībeļu, Dziesmu grāmatu u.c. izdevumu izstādi, aprunāties ar draudzes cilvēkiem vai mācītāju, atstāt uzrakstītu aizlūgumu, baudīt vienkāršu cienastu, pavadīt laiku klusā apcerē un lūgšanā, iegādāties literatūru kristīgo grāmatu galdā, iepazīties ar draudzes bibliotēkas piedāvājumu, bērniem - darboties bērnu stūrītī.

Visi dievnami atrodami www.baznicunakts.lv interaktīvajā kartē.

Komentāri