Berries

Atskats uz vasarā padarīto

01.09.2014 | Vita Priede
First_page_img_0553

Vasara ir visu gaidīts gadalaiks, kad zini, ka būs skolas brīvlaiks vai varēsi doties sen nopelnītajā atvaļinājumā. Tā nu sanācis, ka mums, JDK Katlakalns, tāda īsta atvaļinājuma šovasar nav bijis. Par ko gan mēs ļoti nepārdzīvojam!

Jūnijā kopā ar citiem novada kolektīviem ielīgojām Jāņus pie Doles Tautas nama. Novadnieku kopā būšana, Jāņu tirdziņš, dejas un dziesmas ieskandināja latviskāko svētku, Jāņu, tuvošanos.

Īsi pirms pašiem svētkiem mums bija iespēja piedalīties Olaines VPDK „Janita” 15 gadu jubilejas koncertā. Kopā ar „Saviešiem”, „Janitu” un Carnikavas JDK „Abi divi” izdejojām cauri visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem- Vidzemei, Kurzemei, Zemgalei un Latgalei-, kur savu artavu sniedzām ar dejām „Es atnācu uguntiņu”, „Dvieļu deju”, „Krakovjaks” un „Nāc, klētiņā!”. Pēc sirsnīgā koncerta vakars turpinājās jubilejas ballē ar dejām, jo bez dejošanas jau nespējam.

 Jūlijs pāgāja mazliet atpūšoties vienam no otra, lai augustā atkal satiktos un piedalītos ikgadējos Baldones pilsētas svētkos. Tradicionāli pirms koncerta notika gājiens, kas sākās pie Baldones vidusskolas. Gājiena laikā visus kolektīvus uzmundrināja mūsu Aķītis un radīja gandrīz tādu pašu sajūtu kā lielajā gājienā Dziesmu svētku laikā. Mums par pārsteigumu arī pēc gājiena viņam vēl bija balss. Koncerts paskrēja praktiski nemanot, tāpat arī balle, kurai kulminācija bija salūts. Salūts Baldones svētkos vienmēr ir tāds citādāks, kā sajūtu rada estrādes atrašanās koku ielokā un salūts ir ļoti tuvu. Nebaidos apgalvot, ka Baldonē salūts ir viens no labākajiem un neliek vilties nevienu gadu.

 Tālāk mūsu ceļi veda uz Carnikavas Nēģu svētkiem, kas norisinājās 23.augustā. Koncerts notika salīdzinoši agri, mazliet pēc 10 rītā, tomēr cilvēki jau bija sanākuši, kas norāda uz carnikaviešu prieku un lepnumu par šādiem svētkiem savā novadā.  Pēc koncerta bija iespēja pamieloties gan ar nēģu zupu, gan ceptiem nēģiem. Un tādu iespēju jau garām laist nevarējām!

Un nav tā, ka pavadām laiku kopā tikai dejošanas mēģinājumos un koncertos. Pēc Carnikavas koncerta nākamajā trešdienā devāmies uz Zelta boulingu, lai kopīgi sveiktu mūsu jubilārus. Protams, bez veselīgas konkurences un sacensības jau nevar, tāpēc spēles beigās tika apbalvoti gan labākie spēlētāji, gan tie, kuriem šoreiz veicās pavisam švaki.

Starp citu,šogad mums parādījusies jauna tradīcija, ka tiek apbalvoti čaklākie dejotāji, respektīvi, tie, kuri kavējuši vismazāk mēģinājumus un koncertus. Attiecīgi meiteņu grupā pirmo vietu un medaļu ieguva Vivita, savukārt puišu- Valters. Daži jau smējās, vai tik šeit nedarbojas Priežu ģimenes faktors, bet jāsaka, ka viss noticis godīgi, jo visu skaitīja mūsu kasierīte Laura. Un viņa jau ar cipariem ir uz Tu!

Arī jaunajā, jau 19. sezonā, gaidāmas jaunas tradīcijas un veco turpināšana, tāpat koncerti un ballītes, tapēc droši pievienojies mums!!! Sākam 9.septembrī plkst.19.30 Katlakalna Tautas namā. Ņem līdzi ērtu, dejošanai piemērotu apģērbu un pievienojies mūsu pulkam, lai galu galā nokļūtu Deju svētkos!

 

 

JDK Katlakalns vārdā

Vivita

Komentāri