Berries

Apmācības interneta drošībā Baložu bibliotēkā

14.02.2020 | Baložu pilsētas bibliotēka
First_page_dsc09430

Šogad 11.februārī tika atzīmēta Vispasaules drošāka interneta diena, aicinot ikvienu rūpēties par savu drošību internetā un veidot labāku interneta vidi. Tās ietvaros Baložu pilsētas bibliotēka 14. februārī rīkoja Baložu vidusskolas 4. klašu skolēnu apmācības interneta drošībā.

Tā kā visi šī vecuma bērni izmanto internetu, tad ir būtiski bērnus informēt par drošu interneta lietošanu. Ar skolēniem pārrunājam, kas ir internets, kāpēc to lietojam, kādi ir pastāvošie riski internetā. Lielākā daļa bērnu ir reģistrējušies arī dažādos sociālos tīklos, tāpēc pārrunājam arī par droša profila izveidi, kādu informāciju par sevi var publicēt un kādu nebūtu vēlams. Demonstrējām arī pārdomas rosinošu īsfilmu Cik daudz par bērnu var uzzināt internetā?

Atslēga uz profilu, e-pastu u.c. ir parole. Ar skolēniem pārrunājām, kādi nosacījumi ir jāievēro, lai parole būtu droša, un parādījām praktisku piemēru, kā veidot drošas paroles, ko var viegli atcerēties. Cik droša ir izveidotā parole, var pārbaudīt lapā: www.drosaparole.lv

Ar skolēniem pārrunājām arī tik aktuālo jautājumu par pavadīto laiku pie ierīcēm, datoratkarību un tās sekām, mudinot lietot ierīces ierobežotu laiku un jēgpilni.

Stundas noslēgumā skolēni tika aicināti piedalīties e-Zināšanu čempionātā, līdz 28.februārim aizpildot testu internetā.

Aktīvākie skolēni tika pie nelielām balviņām- uzlīmēm un visi tika cienāti ar konfektēm no Latvijas Drošāka interneta centra.

Foto no nodarbībām šeit.

Komentāri