Berries

Ainārs Ančevskis izrādē "Mačo" Baložos

07.11.2017 | Ilze Reinholce
First_page_pamats

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana!

Nesen, 30.septembrī Baložu kultūras nāmā kopā piedzīvojām "Mačo" pirmizrādi ar Ivaru Kļavinski titullomā. Pēc iedzīvotāju izteiktajām vēlmēm Baložu kultūras namā atkārtoti varēsim redzēt "Pannas Teātra” izrādi "Mačo", šoreiz ar Aināru Ančevski galvenajā lomā.

Par izrādi:
Izrādes laikā veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, izrādē uzzīmēts mūsdienu latviešu mačo dramaturģes Aivas Birbeles acīm, režisors Juris Rijnieks.
Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim?
Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību. Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma pārstāvja. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai kādu lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud, tāpēc, domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, autore Aiva Birbele ir skatījusi šo jautājumu caur sievietes priekštatiem.
Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī?
To var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu - tu esi īsts vecis!-, vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim - būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta mīkšļa stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju.

Izrāde Baložu KN pirmdien, 2018.gada 15. janvārī plkst. 19.00, darbosies izbraukuma kafejnīca.
Biļetes jau nopērkamas BP un Baložu KN kasēs.

Komentāri