Berries

Aicinājums uz izstādi

27.07.2018 | Aija Grīnvalde
First_page_img_20180628_101507706

2.augustā pulksten 18.00  Ķekavas novadpētniecības muzejā durvis vērs jauna mākslas izstāde ar nosaukumu "Es vēlos...". Savus darbus eksponēs Ilze Zariņa un Daiga Āboliņa. Ar Ilzi un viņas gleznām varējām iepazīties jau pirms diviem gadiem, bet tagad viņa ataicinājusi vēl vienu mākslinieci.

Ar vārdiem ,,es vēlos’’, var saprast daudz un katrs to uztvers savādāk, jo tā ir frāze, kas turpinājumā prasa konkretizēt domu. Mākslinieces abas ir vienisprātis, ka vārds “radīt’’ ir viens no labākajiem risinājumiem šim turpinājumam, jo gleznot nozīmē radīt.

“Šajā radīšanas procesā es kļūstu par laimīgāku cilvēku, mazinās stress un ikdienas darbi paliek otrajā plānā, es relaksējos, attīru dvēseli un priecājos, jo kā rezultāts rodas jauna bilde. Var sacīt, ka izstādē redzamās gleznas ir manu vēlmju materializācija. Es vēlos radīt gleznas”, tā stāsta Daiga.

Ilzei sākotnēji bija ideja turpināt frāzi ar vārdiem “es vēlos nokļūt…” – lai gleznas kalpotu kā ceļvedis un vietu norādītājs. “Es vēlos – sajust”, arī būtu piemērots nosaukums gleznotāju idejām. Tā varētu turpināt meklēt atbildi uz šo jautājumu vēl un vēl.

Mākslinieču moto dzīvē ir vēlme “radīt” un kopdarbs “Līgo nakts bilde” ir šīs vēlmes un radītprieka apliecinājums.

Aicinām uz izstādi!

Komentāri